MojAndroid

Nemecká olympijská športová konfederácia odporúča svojim reprezentantom, aby používali telefóny, ktoré sú špeciálne navrhnuté na zimné olympijské hry v Pekingu. Dôvodom sú podľa webového portálu faz.net obavy zo špionáže. Nemecko pritom nie je jediná krajina, ktorá má podobné obavy.

Nemci, Briti a Holanďania neodporúčajú používanie súkromných telefónov

Organizátori olympijských hier musia členom jednotlivých reprezentačných tímov nainštalovať aplikáciu s názvom “My2022”. Takouto formou sa účastníci preukážu svojimi zdravotnými údajmi, ako negatívnym výsledkom PCR testu na koronavírus pred odletom a taktiež poslúžia na denné zaznamenávanie teploty.

čína čínska vlajka
Čínska vlajka | Zdroj: Kulbir z Pexels.com

Práve preto Nemecká olympijská športová konfederácia odporúča si na olympiádu do Pekingu doniesť alternatívny telefón a nie svoj vlastný. Obáva sa špionáže. V prípade, že by daný súťažiaci chcel aplikáciu nainštalovať so svojho vlastného smartfónu, tak konfederácia v tom nevidí problém za predpokladu, že by ju dotyčná osoba používala mimo Číny.

Problém môže údajne nastať až vtedy, keď sa telefón s touto apliikáciou pripojí v Číne k internetu. Nemci nie sú jediným národom, ktorý sa obáva prípadnej špionáže. Britská olympijská asociácia dôrazne odporúča športovcom si svoje osobne mobily do Číny nebrať vôbec.

Holandsko ide na to ešte radikálnejšie

Podobne uvažujú aj Holanďania. Tí odporúčajú nebrať si do Číny žiaden osobný telefón či počítač. Holandským reprezentantom budú ponúknuté záložné zariadenia, ktoré budú po skončení súťaže zničené.

Samsung Galaxy S21 Limited Edition
Samsung Galaxy S21 – limitovaná edícia pre účastníkov letných olympijských hier v Tokiu | Zdroj: PhoneArena.com

To, či sú obavy oprávnené, samozrejme povedať nevieme. Je ale zaujímavé vidieť, ako sa športové organizácie snažia udržať svojich reprezentantov v kybernetickom bezpečí. Na záver spomenieme, že existuje smartfón, ktorý má špeciálny motív olympijských hier. Ide o limitovaný Samsung Galaxy S21, určený pre účastníkov letných olympijských hier v Tokiu.

Náš tip
Samsung Galaxy S22: Poznáme dátum predstavenia a vieme, kedy sa začne predávať
17.1.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+