MojAndroid

Microsoft rozšíri podporu svojej cloudovej služby SkyDrive aj pre operačný systém Android a v najbližších týždňoch vydá pre tento OS prvú oficiálnu aplikáciu. Tá umožní prístup k online dátovému úložisku SkyDrive, ktoré ponúka svojim používateľom 7GB dát zadarmo a možnosť synchronizovať svoje dáta naprieč všetkými zariadeniami s operačnými systémami Windows, Mac OS X, iOS a čoskoro už aj Android. Aplikácia má byť svojim výzorom veľmi podobná verziám SkyDrive pre Windows Phone či iOS a ponúkne funkcie ako prehliadanie, download a upload súborov na SkyDrive alebo zdieľanie súborov pomocou špeciálneho odkazu a funkcie s názvom “Send a link”.

Nová aplikácia od Microsoftu tiež podporuje otváranie a posielanie súborov zo SkyDrive alebo do SkyDrive z aplikácií tretích strán. Spoločnosť Microsoft na svojich stránkach uvádza vlastné porovnanie s konkurenčnými cloudovými službami DropBox, GoogleDrive a Apple iCloud. Tešíme sa, keď si novú aplikáciu budeme môcť vyskúšať aj my v redakcii. Určite sa môžete tešiť na jej podrobnú recenziu a porovnanie s inými cloudovými službami dostupnými pre Android.

Zdroj: androidcentral, Microsoft

15.8.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+