MojAndroid

Na konferencii Oculus Connect 3 ukázal CEO spoločnosti Facebook budúcnosť komunikácie prostredníctvom sociálnych sietí a Facebook Messengera. Na pódiu si Mark Zuckerberg zavolal so svojou ženou v novom VR prostredí. Celá komunikácia sa odohrávala vo virtuálnej realite, a to od zazvonenia a zodvihnutia hovoru, až po samotnú komunikáciu.

messenger-call

Mark sa po celú dobu hovoru pohyboval vo virtuálnej miestnosti, pričom prostredie okna Messengeru bolo stále v jeho zornom uhle pohľadu. Ide o novú formu komunikácie, kedy sa skutočne ponoríme do virtuálneho sveta. Takýto spôsob komunikácie ale nie je jediným, ktorý Facebook svojim používateľom v budúcnosti ponúkne. Na konferencii totižto ukázal aj možnosť porozprávať sa s druhou osobou “zoči voči” priamo vo virtuálnej realite tak, akoby ste stáli alebo sedeli v tej iste miestnosti.

social-vr screen-shot-2016-10-06-at-10-20-32-am

Facebook na pódiu konferencie demonštroval, že so svojimi priateľmi môžete byť v spojení aj v prípade, že sú vzdialení stovky kilometrov. Stačí sa s nimi spojiť vo virtuálnej realite, kde sa zobrazia ako normálne postavy. Môžete si s nimi zahrať stolové hry, zašermovať, pozrieť film, či prejsť sa po ktoromkoľvek mieste na svete a dokonca si vytvoriť selfie.

Zdroj: techcrunch

7.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+