MojAndroid

Na včerajšej veľkej konferencii Oculusu zazneli slová aj o novom VR headsete. Nemá ísť pritom o novú generáciu Oculusu Rift pre PC, ale o samostatne fungujúce zariadenie, ktoré nebude nutné pripájať k žiadnemu ďalšiemu počítaču alebo doň vkladať smartfón tak, ako to je u mnohých dnešných VR headsetoch. Novinka je zatiaľ v štádiu protypu a Oculus ju intenzívne testuje. Jeho výhodou má byť tiež to, že bude cenovo dostupnejší ako bežný Oculus Rift.

Náš tip
Oculus ukázal budúcnosť sociálnych sietí a Facebook Messengera – vo virtuálnej realite

Nový produkt má byť predovšetkým ľahko prenášateľný, takže si ho budete vedieť zobrať kdekoľvek so sebou. Dizajn VR headsetu je podobný najnovším Oculusom, vrátane vstavaných slúchadiel, ale bez káblov, ktoré by vás obmedzovali v pohybe. Mark Zuckerberg neprezradil, kedy budú takéto VR okuliare dostupné, ako ani to, za koľko sa budú predávať.

Zdroj: theverge

7.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+