MojAndroid

Ste zástancami minimalizmu? Tak vás potom zaujme zrejme aj titul OLO, ktorý si dnes predstavíme v našej Obednej prestávke. Ide totižto o perfektnú hru, ktorá je v Android svete známa hlavne vďaka svojmu minimalizmu. A ak ste niekedy počuli vetu: “V jednoduchosti je krása,” tak tu to platí dvojnásobne. Však sa presvedčte sami.

olo-main

OLO je logická a dá sa povedať aj strategická Android hra, ktorá sa vyznačuje hlavne svojou jednoduchosťou. A na nej je aj celá hra vlastne postavená. Hracie pole sa skladá zo 4 častí. Po krajoch sú umiestnené domáce pásy každého z hráčov, kde sa im vytvárajú ich vlastné OLO guľôčky. Na začiatku ich máte 6. Stredné pásmo je rozdelené na dve časti, pričom vašim cieľom je tá vzdialenejšia od vás. Vašou úlohou je do nej dostať čo najviac OLO guľôčok, pričom však musíte dbať na to, aby vo svojom útočnom pásme nemal viac guľôčok váš nepriateľ. Pozor si treba dávať aj na príliš silné rany, ktoré vašu, či súperovu guľôčku odhodia až do jeho domáceho pásma. Vtedy totižto súperovi na konte pribudne ďalší ťah a tým aj možnosť bodovať, či vyhodiť vašu guľôčku z útočného pásma.

olo-4 olo-3 olo-2 olo-1

V hre máte k dispozícii 3 typy guľôčok – malú, strednú a veľkú. Každá z nich má inú silu, a preto je dôležité vedieť, na čo ktorú guľôčku použiť. Na konci hry, keď sa obom súperom minú všetky ich ťahy, je víťazom ten, kto má viac guľôčok vo svojom útočnom pásme. Aktuálny výsledok zistíte tak, že dlhšie podržíte prst na stredovej čiare. Hra OLO je dostupná len v jednom hernom režime pre dve osoby a chýbajú jej akékoľvek nastavenia hry, či iné herné súčasti. Nám to však vôbec nevadí. Viac o hre vysvetľuje priložené video:

Hra OLO nás zaujala hneď po prvom spustení. Máme radi hry tohto typu a ich jednoduchosť je pre nás výhodou. Za výhodu považujeme aj veľkosť tejto hry, ktorá predstavuje, a teraz sa podržte, iba 62 kB. Vďaka svojej nenáročnosti je hra OLO určená pre každé mobilné zariadenie so systémom Android a my vám ju odporúčame jednoznačne nainštalovať a aspoň vyskúšať. S OLO sa zabavíte v dvojici pri každej príležitosti a vďaka nenáročnej grafike ste šetrní aj k svojej batérii. Sťahujte pomocou nášho widgetu nižšie.

Za tip na hru ďakujeme Jurajovi Mažárimu. 

18.3.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+