MojAndroid

Google a jeho nový Android L uviedli na verejnosť novú dizajnovú filozofiu pre aplikácie nazývanú Material dizajn, a hoci Google o nej hovoril na Google I/O, v preview verzii nového Androidu sa zatiaľ veľmi neprejavuje. Jedno je však isté, že s uvedením finálnej verzie sa jej určite dočkáme. Minimálne v tých aplikáciach, ktoré má na svedomí Google. Jednou z nich by mohol byť obchod Play, ktorý podobne ako Gmail či hudba Play, je už neodmysliteľnou súčasťou každého zariadenia s Androidom.

Screenshoty toho, ako by obchod Play mohol vyzerať s uvedením finálnej verzie nového Androidu získal zahraničný portál Androidpolice. Zmeny vo vzhľade sú badateľné už na prvý pohľad. V aplikácii sme sa dočkali nového bieleho pozadia, ktoré vystriedalo fádnu šedú. Nadpisy sú väčšie a výraznejšie, novinkou sú aj krajšie náhľady a jednotlivé podstránky. Celkovo obchod Play pôsobí na nás ucelenejším a používateľsky prívetivejším dojmom. Zmien sa dočkali aj jednotlivé sekcie s filmami, hudbou, či knižnými publikáciami.

play-s play-n

play-s-1 play-b-1

play-s-2 play-n-3

play-s-4 play-n-4

play-s-5 play-n-5

play-s-6 play-n-6

Obchod Play pred a po redizajne (napravo)

Update by v aplikácií mal priniesť aj nové rozmiestnenie niektorých prvkov. Tak napríklad tlačidlo pre zdieľanie sa spolu s tlačidlami Google+ a zoznamom želaní presunulo z vrchného panelu nižšie pod sekciou s recenziami. Viac zmien môžete vidieť už na samotných screenshotoch, ktoré porovnávajú aplikáciu pred a po redizajne.

staryplay-5 staryplay-3 staryplay-2 staryplay-1 staryplay

Obchod Play pred (hore) a po redizajne (dole)

novyplay-6  novyplay-4 novyplay-3 novyplay-2 novyplay

To kedy sa vynovený obchod Play reálne objaví aj na zariadeniach používateľov ostáva zatiaľ veľkou neznámou. Je možné, že Google by ho mohol sprístupniť už v najbližších týždňoch. Pravdepodobnejšie však je, že sa tak stane až po uvedení finálnej verzie Androidu L. Samozrejme, treba brať do úvahy aj to, že obrázky, na ktoré sa teraz pozeráme sa môžu ešte meniť.

staryplaya-6 staryplaya-5 staryplaya-3 staryplaya-6 staryplaya-1

 vnovyplaya-5 novyplaya-6 novyplaya-4 novyplaya-1 novyplaya-2

14.7.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+