MojAndroid

Inteligentná domácnosť a rôzne smart huby sú na tohtoročnej výstave CES 2017 vo Vegas celkom slušným ťahačom. Do tejto kategórie tu prispela aj spoločnosť NVIDIA. Predstavila svoje nové zariadenie Spot, ktoré slúži ako hybridný mikrofón aj reproduktor v jednom. Jeho smart schopnosťou je to, že implementuje Google asistenta. Pomocou prepojenia viacerých takýchto jednotiek v byte si tak môžete vytvoriť perfektný inteligentný systém. Nevýhodou podobných zariadení ako sú Google Home či Amazon Echo je to, že majú menší rozsah v rámci počúvania vašich príkazov. S rozostaveným systémom od NVIDIA to má byť úplne iná káva.

Menšou nevýhodou je však to, že k zariadeniam Spot potrebujete ešte centrálny hub, ktorý tvorí Shield TV od NVIDIA. Jednotlivé mikrofóny/reproduktory Spot vás však vyjdú na 50 dolárov za kus, čo v porovnaní s podobnými zariadeniami od iných značiek nie je až také závratné. Okrem toho, vďaka tomuto systému budete zase pripadať o niečo viac hight-tech a môžete si byť istejší, že vás bude počuť (a že budete počuť) v každom kúte domácnosti.

Zdroj: engadget.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+