MojAndroid

Hlasoví asistenti dnes už nie sú žiadna novinka a práve v smartfónoch zažívajú svoje najlepšie časy. Napriek tomu ale nie je vždy prirodzené komunikovať so smartfónom týmito príkazmi. Veľmi zaujímavý koncept zariadenia s hlasovým asistentom predstavila spoločnosť Amazon. Ide o úplne nový inteligentný reproduktor so vstavaným hlasovým asistentom, s ktorým môžete komunikovať rovnako, ako s Google Now, Siri či Cortanou. Použitie tejto technológie v reproduktore má ale reálne využitie, keďže takéto zariadenie má potenciál premeniť vašu domácnosť na inteligentnú.

Reproduktor Amazon Echo pritom ponúka rôzne moderné technológie, ktoré bežné smartfóny neobsahujú. Novinka má vstavaný vylepšený mikrofón, ktorý zaznamená váš hlas aj cez celú miestnosť. Vďaka čomu budete môcť komunikovať s reproduktorom oveľa pohodlnejšie, ako so smartfónom. Zariadenie pritom môže slúžiť aj ako klasický Bluetooth reproduktor, ktorý ale ponúka zvuk zo všetkých strán svojho okrúhleho tela. Aby ste prebudili inteligentné funkcie reproduktoru, musíte povedať slovo “Alexa”. Tento šikovný ťah znamená, že aj hlasový asistent od Amazonu v novom reproduktore bude mať vlastnú osobnosť. Vďaka tomu bude konverzácia s reproduktorom oveľa jednoduchšia a prirodzenejšia. Môžete mu prikázať, aby vám prehral určitý druh hudby, prezradil, aké bude počasie či pridal udalosť do kalendára.

http://youtu.be/KkOCeAtKHIc

Ak nie ste zrovna v miestnosti, v ktorej sa nachádza reproduktor, môžete ho ovládať aj na diaľku pomocou mobilnej aplikácie, ktorá je v súčasnosti dostupná pre platformy Android a iOS. Amazon zvolil pri vypustení zariadenia do predaja nešťastný pozvánkový systém, ktorý bol veľmi kritizovaný v podaní spoločnosti OnePlus. Prvé pozvánky by sa medzi zákazníkov mali dostať v najbližších týždňoch a cena zariadenia bude 200 USD pre bežných zákazníkov a 100 USD pre tých, ktorí majú zaplatené predplatné služby Amazon Prime. Čo si myslíte, má takýto reproduktor miesto v moderných domácnostiach?

Zdroj: Amazon via gizmodo

7.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+