MojAndroid

Je to presne rok, čo spoločnosť Samsung predstavila na CES vo Vegas svoju chladničku zo série Family Hub. Tá obsahovala veľký displej a množstvo zaujímavých funkcionalít. Juhokórejský výrobca prináša po roku na rovnomennú výstavu CES 2017 ďalšiu verziu tohto veľkého elektrospotrebiča. Prináša Family Hub 2.0, ktorý je dostupný až na 10 zariadeniach zahŕňajúcich trojdverové chladničky, francúzske štvordverové či modely Flex.

samsung_chladnicka_family_hub_2

Tieto obrovské inteligentné chaldničky od Sasmungu sú súčasťou širšieho pojmu známeho ako Internet vecí (IoT) či inteligentná domácnosť a spájajú tak používateľa a domácnosť pomocou internetu a prepojenia cez mobilné zariadenie. Viete si v chladničke skontorlovať, čo vám chýba, tvoria sa vám inteligentné notifikácie ohľadom uloženého jedla, prípadne sa sama vytvorí smart objednávka. Vďaka veľkému displeju a pripojeniu k internetu môže byť tak chladnička centrom diania domácnosti. Môžete si tu nechávať odkazy, pustiť obľúbený seriál počas varenia a pod.

inteligentna_chladnicka_nakupovanie

Aké zmeny sa však udiali v softvéri? Konečne sme sa dočkali vyššej podpory z tretích strán. Lepšie tak funguje napríklad dopĺňanie potravín – spolupracujú na ňom kamery View Inside a vďaka inteligentnému algoritmu sa potraviny rovno objednajú pomocou nákupných aplikácií. Z finančnej stránky za tým stojí MasterCard, o čom sme vám minulý rok priniesli videoreportáž z Mobile World Congress. Vylepšenia sa dočkali aj používateľské režimy, pripomienky, komunikácia medzi chladničkou a používateľom, zväčšil sa priestor na poznámky a zároveň bude mať vlastník silnejší multimediálny zážitok s vylepšeným používateľským rozhraním na až 21,5-palcovom dotykovom displeji. Tiež sa pomocou neho dostane k väčšiemu množstvu aplikácií s receptami. Podporu od tretích strán tvorí aj spolupráca s Lidl, Eataly, Morning Brief, Kakao a NPR. O cene a dostupnosti zatiaľ reč nebola.

inteligentna_chladnicka_smart_home

Zdroj: gsmarena.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+