MojAndroid

Predstavenie nového smartfónu s názvom LG V30 sa nezadržateľne blíži a spolu s ním prichádza aj nové používateľské rozhranie LG UX 6.0+. Na internete sa objavili prvé screenshoty obrazovky nového prostredia spolu so zobrazením niekoľkých nových funkcií. Niektoré z nich môžu ľahko pripomínať aj používateľské rozhranie smartfónov Samsung Galaxy S8 a S8+.

Plávajúca lišta, zjednodušený widget a vylepšenie bezpečnosti

Noviniek v prostredí spoločnosti LG je hneď niekoľko. Plávajúca lišta na obrazovke má za úlohu čiastočne kompenzovať absenciu druhého dispeja, ktorý bol doteraz synonymom smartfónov série V. Nepoznáme všetky funkcie novej lišty, avšak má ísť o rýchly prístup k často používaným aplikáciám a pod. Ide tak o alternatívu k “edge” funkcionalite, ktorú ponúka spoločnosť Samsung.

Náš tip
LG V30 s optikou fotoaparátu predbehne konkurenciu

Nechýba tiež aktualizácia fotografických funkcií. Nové prostredie umožní zdieľanie prednastavených hodnôt v manuálnom režime ako ISO, vyváženie bielej, rýchlosť uzávierky či ďalších vlastností. Spoločnosť LG tiež sľubuje rýchle a jednoduché vytváranie GIF animácií a nové triky na tvorbu krátkych filmov. Nový smartfón ponúkne tiež vylepšený Always-On displej s detekciou tváre aj v pohotovostnom režime. Vďačiť môže najmä použitému OLED zobrazovaciemu panelu či skupine špeciálnych senzorov. Tieto funkcie zahŕňajú aj tzv. “Rýchle nástroje” a pravdepodobne pôjde napríklad o skratky pri prehrávaní hudby či videa.

Rozpoznávanie hlasu a špičkové špecifikácie

Nový smartfón bude tiež podporovať technológiu rozpoznávania hlasu Qualcomm Aqstic. Táto technológia umožní majiteľom bezpečne odomknúť svoj smartfón prostredníctvom vopred vybranej frázy. Kvalita spracovania tejto funkcie sa však ukáže až na finálnom kúsku nového zariadenia. Spoločnosť LG zatiaľ neuviedla či pripravovaný smartfón príde ešte so systémom vo verzii Android Nougat alebo priamo s najnovším Android O.

Náš tip
LG V30 Plus prinesie vylepšené audio či bezdrôtové nabíjanie

Zatiaľ odhalené hlavné špecifikácie smartfónu LG V30 zahŕňajú špičkový procesor Qualcomm Snapdragon 835, 6 GB RAM, 64 alebo 128 GB interného úložiska a prepracovaný systém zadného duálneho fotoaparátu. Potvrdenie týchto špecifikácií príde už pri oficiálnom predstavení smartfónu LG V30 a to konkrétne 31. augusta 2017 v nemeckom Berlíne.

Zdroj: androidcentral

14.8.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+