MojAndroid

Nova Launcher je jednou z najpopulárnejších a určite aj najlepších alternatív domovskej obrazovky na Androide. Aplikácia je populárna aj v našej redakcii a veľmi radi ju používame v každom novom zariadení. Jej výhodou je najmä možnosť upraviť si takmer všetko podľa svojich predstáv. Samozrejme aj optimalizácia je na veľmi dobre úrovni. Pokiaľ ste Nova Launcher ešte nevyskúšali, neváhajte. Určite stojí za to. Tu je 5 zaujímavých funkcií, ktoré by mal každý používateľ tejto domovskej obrazovky vyskúšať.

Náš tip
Nova Launcher má už 50 miliónov stiahnutí
Náš tip
Aktualizovaný Microsoft Launcher ponúka zaujímavé dizajnové a funkčné zmeny

Gestá

Prispôsobiteľné gestá sú rozhodne dôvodom, prečo stojí za to si priplatiť za verziu Prime. Ku svojim obľúbeným aplikáciám, prípadne nastaveniam systému a samotného launchera sa môžete dostať pomocou jednoduchých gest, ktoré si sami zvolíte. Posunutím prsta zdola nahor otvoríte napríklad fotoaparát, dvojitým kliknutím zamknete obrazovku a tak ďalej. Možností je naozaj obrovské množstvo. Gestá využívajú kombinácie klikov a posunutí jedného, prípadne dvoch prstov. To ale nie je všetko. Gestá môžete nastaviť aj na samotné ikony. Posunutím prsta po ikone menu aplikácií môžete otvoriť svoju obľúbenú aplikáciu. Rovnako to funguje posunutím prsta po ktorejkoľvek ikone na domovskej obrazovke. Fantázii sa tu naozaj medze nekladú.

Zorganizujte si menu aplikácií

Nova Launcher ponúka pravdepodobne viac možností úpravy menu aplikácií ako ktorýkoľvek iný alternatívny launcher. Obsahuje množstvo zaujímavých možností ako efektne aplikácie zorganizovať. Pre sprehľadnenie je možné pridávať ikony aplikácií do zložiek. V menu tak môžete mať zložky ako Google, hry, multimédiá, prípadne kancelária a iné. Pokiaľ máte predinštalované aplikácie, ktoré sa nedajú odinštalovať a nechcete, aby sa vám v menu zobrazovali, žiadny problém. Jednoducho si v nastaveniach vyberiete, ktoré aplikácie sa zobrazovať budú a ktoré nie. Pokiaľ sa vám to zdá málo, môžete vytvoriť nové zložky priamo nad menu aplikácií a medzi nimi prepínať podobne ako na domovskej obrazovke. Nechýba možnosť zmeny mriežky aplikácií, ich veľkosti a pokiaľ si nainštalujete nejaké alternatívne ikony, nechýba ani ich podpora. Efekty prechodov medzi jednotlivými zobrazeniami  sú taktiež samozrejmosťou.

Často používané a posledné aplikácie

Pri vstupe do menu sa vám na vrchu automaticky zobrazia často používané aplikácie. Túto možnosť je samozrejme možné vypnúť v nastaveniach. Pokiaľ potiahnete prstom dalo, zobrazí sa rýchle a praktické vyhľadávanie. Stačí začať písať názov vašej obľúbenej aplikácie a tá sa automaticky zobrazí vo výsledkoch. Pokiaľ máte nainštalované naozaj veľké množstvo rôznych aplikácií, takéto vyhľadávanie sa určite zíde.

Povoliť nočný režim

Pokiaľ svoj smartfón používate aj počas noci, vaše oči určite trpia viac, ako cez deň. Nova Launcher má svoj vlastný nočný režim, ktorý stlmí niektoré elementy zobrazené na displeji a tým šetrí vaše oči. Môžete si ho konfigurovať priamo v nastaveniach aplikácie. Môžete taktiež nastaviť čas, kedy sa nočný režim aktivuje a deaktivuje. Táto funkcia spolu s funkciou šetrenia očí na dnešných smartfónoch prispieva k lepšiemu prezeraniu obsahu displeja v noci.

Používate nejaký alternatívny launcher aj vy?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2017
Aktuálna cena: 5,25 €
Verzia: 2017
Aktuálna cena: 5,25 €

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+