MojAndroid

Nova Launcher od spoločnosti TeslaCoil je veľmi známym Android launcherom. Tento týždeň sa stal ešte populárnejším, pretože dosiahol už vyše 50 milliónov stiahnutí z obchodu Google Play. Tento impozantný úspech by samozrejme nebol možný bez podpory vývojárov a taktiež vypočutie požiadaviek používateľov bolo víťazným vzorcom pre Nova Launcher.

V prípade, že ste ešte o tomto launcheri ešte nepočuli alebo ste ho nepoužili, ide o Android aplikáciu, ktorá slúži na “vyčačkanie” a vlastné rozloženia a nastavenia domovskej obrazovky smartfónu. Pomocou tohto launchera možno pridať ikonám rôzne štýly či rozloženie.

Akými funkciami disponuje launcher?

Poďme sa bližšie pozrieť na jednotlivé funkcie. Ako bolo už spomenuté, ikonám je možné nastaviť jednu z tém, ktorých sú naozaj tisíce. Ďalej možno rozložiť ikony a widgety na ploche inými spôsobmi, ako pomocou štandardných launcherov. Čo sa týka farieb, tie si môže používateľ nastavovať na čomkoľvek prakticky podľa ľubovôle. Widgety sa môžu zoskupiť podľa aplikácií. Tzv. taby si možno tiež ľubovoľne nastaviť a taktiež sa môže nastaviť horizontálne či vertikálne skrolovanie. Nova launcher má sofistikovaný systém zálohy, ktorý vám ukladá vaše nastavenia. Taktiež je vysoko optimalizovaný a pracuje naozaj rýchlo.

Verzia Prime umožňuje aj gestá

Nova Launcher so spomenutými ale aj mnohými ďalšími funkciami je dostupný na obchode Google Play zadarmo, avšak ak chce používateľ zažiť plnohodnotné nastavenia svojho “používateľského rozhrania”, musí si zaplatiť za verziu Nova Launcher Prime, ktorá disponuje množstvom prémiových funkcií.

Verzia Prime poskytuje užívateľovi napríklad ovládanie gestami (posunutie prstom po obrazovke, či dvojitý klik na obrazovku), ktorými sa spustí obľúbená aplikácia. Ďalej ponúka ďalšie nastavenia pre ikony a priečinky či viac skrolovacích efektov.

Hodnotenie launchera na Google Play je naozaj vysoké, evidentne sú s ním používatelia veľmi spokojní. Podľa niektorých slov je to “najlepší launcher, ktorý nikdy nesklamal”. Okrem toho poteší asi aj ne-anglicky hovoriacich používateľov, pretože beží aj v slovenskom jazyku, takže si nastavíte prakticky čokoľvek.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: PhoneArena

10.10.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+