MojAndroid

Obchod Google Play prešiel od svojho vzniku mohutnou evolúciou. Okrem zmeny názvu z pôvodného Android marketu sa podstatne zmenilo jeho grafické rozhranie, zabezpečenie, možnosti a pribudlo viacero chválených, ale aj kritizovaných funkcií. Jednou z takých funkcií je aj možnosť predregistrácie chystaných aplikácií a hier. Príkladom je napríklad hra The Elder Scrolls: Blades od spoločnosti Bethesda, ktorá sa do obchodu Google Play dostala pred pár dňami. Tú si môžete teraz predregistrovať. Keď bude hra dostupná, príde vám notifikácia. Notifikácie ale môžu byť otravné, pokiaľ ste si takýchto aplikácií a hier predregistrovali viacero. Ako sa týchto notifikácií zbaviť?

V aplikácii Google Play je nutné v bočnom ľavom paneli prejsť do Nastavení (Settings). V nich prejsť do zložky Upozornenia (Notifications settings). V nich je nutné zrušiť zaškrtnutú položku Predregistrácia (Pre-registration). Okrem upozornení v notifikačnej lište tým zrušíte aj otravné emailové správy na predregistrované aplikácie a hry. V rovnakom menu môžete zrušiť aj notifikácie na ponuky aplikácií, ktoré by vás podľa Googlu mohli zaujímať alebo aj notifikácie na dostupné aktualizácie aplikácií, respektíve notifikácie na už automaticky aktualizované aplikácie.

19.11.2018
Zdroj: AndroidPolice

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+