MojAndroid

Spoločnosť Nothing sa chce svojimi výrobkami odlíšiť. Prvou lastovičkou boli slúchadlá Nothing Ear (1), ktoré sme mali možnosť aj otestovať a veľmi sa nám páčili. Za dobrú cenu ponúkajú atraktívny dizajn a všetky moderné funkcie. Neskôr prišiel smartfón Nothing Phone (1), ktorý opäť zaujal dizajnom a svetielkujúcou zadnou stranou. No a teraz tu máme ďalší nový produkt – Nothing Ear Stick. O novinke informoval portál Theverge.

Nothing Ear Stick

Nový model opäť stavil na dizajn. Ako nástupcu pôvodných slúchadiel ho však brať nemôžeme, funkčne ide skôr o nižší level. Niektoré funkcie chýbajú. Cena slúchadiel je nastavená na 99 dolárov. Ak sa dostanú aj na slovenský trh, môžeme očakávať podobnú, možno trochu vyššiu cenu v eurách.

Nothing ear stick
Nothing Ear Stick | Zdroj: Nothing.tech

Na tejto cene štartovali aj slúchadlá Nothing Ear (1), avšak prednedávnom spoločnosť zdvihla ich cenu až o 50 percent (na Slovensku ich stále kúpite za 99 €). Je to celkom logické, pri rovnakej cene by každý kupoval skôr vybavenejší model a novinke by sa veľmi nedarilo. Lepšou voľbou by podľa nás bolo nastaviť cenu nových Nothing Ear Stick o 20 dolárov nižšie.

Bez aktívneho potlačenia hluku

Najdôležitejšou funkciou, ktoré nový model neponúka, no ten starší má, je aktívne potlačenie hluku. V aktuálnych časoch je funkcia ANC veľmi žiadaná a zákazníci ju očakávajú aj pri slúchadlách s cenovkou okolo 100 eur. S prepúšťaním okolitého hluku sa jednoducho budete musieť zmieriť. Navyše, slúchadlá neobsahujú gumené náušníky, ktoré by aspoň pasívne hluk izolovali. Hodia sa preto napríklad pri behu, kedy chcete počuť svoje okolie. Na cesty autobusom či lietadlom veľmi vhodné nebudú.

Nothing Ear Stick
Nothing Ear Stick | Zdroj: Nothing.tech

Čo sa týka výdrže batérie, výrobca sľubuje 29 hodín celkovo, vrátane použitia nabíjacieho puzdra. Samotné slúchadlá dokážu na jedno nabitie prehrávať hudbu približne 7 hodín. A to vôbec nie je zlé. Slúchadlá ďalej obsahujú 12,6 mm meniče priamo z dielne Nothing. V porovnaní s predchádzajúcim modelom tak teoreticky ponúknu o niečo kvalitnejší zvukový prejav. Na reálne porovnanie si ale budeme musieť trochu počkať.

Nothing Ear (1) recenzia
Nothing Ear (1) | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Každé slúchadlo obsahuje 3 mikrofóny, ktoré majú zabezpečiť bezproblémové telefonovanie. Podporovanými kodekmi sú SBC a AAC, podpora aptX chýba. Poteší certifikácia vodoodolnosti IP54, takže bez problémov zvládnu nejaký ten dážď či pot počas cvičenia. K dispozícii je aj stará známa aplikácia Nothing pre operačný systém Android aj iOS.

Nothing Ear Stick: Konkurencia

Za niečo ce 100 eur je dnes možné kúpiť slúchadlá Samsung Galaxy Buds2 s veľmi dobrým zvukom a aktívnym potlačením hluku. Za zmienku stoja aj Huawei FreeBuds 4, ktoré taktiež ponúkajú ANC, no v kombinácii s otvoreným dizajnom. Ako konkurenta môžeme spomenúť aj Xiaomi Buds 3T Pro, ktoré tiež ponúkajú aktívne potlačenie hluku.

Nothing Ear Stick
Nothing Ear Stick | Zdroj: Nothing.tech
Náš tip
Najlepšie Bluetooth slúchadlá do ucha, ktoré si môžte kúpiť v roku 2022
28.10.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+