MojAndroid

Huawei pozvoľna začína s predajom nových bezdrôtových slúchadiel Huawei FreeBuds 4, ktoré doplnia aktuálnu ponuku tohto výrobcu. Novinka láka na viacero zaujímavých vylepšení.

Medzi nimi sa do popredia dostávajú hlavne ergonomický dizajn pre maximálne pohodlie pri dlhodobom používaní, prepracovaný systém aktívneho potláčania okolitého hluku (slúchadla dokážu blokovať až 25 dB ruchu) či vysoká kvalita zvukovej reprodukcie aj s výraznou basovou zložkou.

Slúchadlá využívajú otvorený dizajn bez gumených nadstavcov, 14,3 mm dynamické meniče a 40 kHz riadiacu jednotku pre dosiahnutie vysokej kvality zvuku. Výrobca vyzdvihuje aj ich “mušiu váhu”, nakoľko každé zo slúchadiel váži len 4,1 gramu, čo sa má opäť podpísať na dobrej ergonómii.

Huawei FreeBuds 4i

Huawei FreeBuds 4 | Foto: Miroslav Schwamberg

4 hodiny na jedno nabitie, duálne pripojenie

Nabíjacie puzdro je navrhnuté tak, aby sa vošlo do dlane, takže bez problémov vkĺzne do vrecka a svoju hudbu si tak každý môže vziať kamkoľvek. Čo sa týka výdrže, tá má na jedno nabitie dosahovať 4 hodiny, no ak do úvahy vezmeme aj dodatočnú energiu uloženú v puzdre, celková výdrž sa predĺži až na 22 hodín.

Samozrejme, že to vychádza z predpokladu opakovaného nabíjania, no keďže drvivá väčšina používateľov bude puzdro nosiť so sebou, o dostatok energie nebude núdza. Už 15 minútové bezdrôtové nabíjanie má podľa technických špecifikácií postačovať na 2,5 hodiny počúvania. Pri nabíjaní káblom to má byť až 7 hodín.

Zaujímavou vlastnosťou je možnosť spárovania s dvomi zariadeniami naraz a dynamické prepínanie medzi nimi podľa aktuálnej potreby. Huawei ako príklad využitia tejto možnosti uvádza situáciu, kedy používateľ sleduje film a zazvoní mu telefón, slúchadlá sa vtedy majú automaticky prepojiť a využívať práve na hovor.

V skratke ide o to, že ich máte spárované s dvomi zariadeniami, pričom slúchadlá dokážu automaticky identifikovať, z ktorého z nich majú v danom momente prehrávať výstup.

Huawei FreeBuds 4 | Foto: Miroslav Schwamberg

Optimálne nastavenie pre každé ucho

Za zmienku určite stojí aj certifikácia odolnosti IPX4, dotykové ovládanie cez gestá, automatické prerušovanie prehrávania po vybratí slúchadiel z uší či sprievodná aplikácia Huawei AI Life, po ktorej je potrebné siahnuť pre plnohodnotné využívanie všetkých možností slúchadiel.

Spojenie so zariadeniami zabezpečuje Bluetooth 5.2 a nechýba ani technológia pre prispôsobenie sa uchu. V praxi má dôjsť k detekcii tvaru ucha nositeľa a spôsobu nosenia slúchadiel. Tieto informácie sú následne využité na automatické nastavenie najlepšieho režimu pre potlačenie okolitého hluku.

Slúchadlá Huawei FreeBuds 4 majú nadväzovať na predošlú generáciu FreeBuds 3, ktorej overené vlastnosti posúvajú o stupienok vyššie. V ponuke výrobcu by mali patriť do strednej triedy, medzi dvojicu FreeBuds 4i a FreeBuds Pro, čo okrem iného znamená, že budú lákať na celkom atraktívnu cenu – 135€.

Huawei FreeBuds 4i

Náš tip
Najlepšie bezdrôtové (bluetooth) slúchadlá
2.8.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+