MojAndroid

Keď v roku 2011 prišla na trh mladá čínska spoločnosť Xiaomi, asi málokto tušil, že sa z nej o pár rokov jedná z významnejších značiek na trhu smartfónov. Momentálne dokonca patrí medzi 5 najpredávanejších výrobcov smartfónov na svete. Xiaomi sa ale venuje aj výrobe množstva iných výrobkov.

  • Smartfóny, príslušenstvo a zariadenia smart domácnosti kúpite za tie najlepšie ceny len na AndroidMania.sk.

Jednou z dôležitých súčastí portfólia výrobcu je nositeľná elektronika, ktorú v prípade tejto značky tvoria hlavne smart náramky Mi Band. Podľa analytickej spoločnosti Canalys bolo Xiaomi dokonca počas posledného štvrťroku (Q3 2019) najpredávanejším výrobcom v tejto kategórii produktov.

Canalys smart band

Predaje potiahla hlavne Ázia

Podľa analýzy sa od júna do septembra predalo 45,5 miliónov kusov nositeľnej elektroniky. To znamená medziročný nárast až o 65 %. Najväčší nárast predajov, až o 130 %, bol v krajinách pacifickej Ázii. Zákazníci si tam kúpili 7,1 milióna kusov nositeľnej elektroniky. Najväčšie predaje má ale na svedomí čínsky trh, kde sa predalo 18,3 milióna kusov, čo znamená nárast o 60 % oproti predošlému roku.

Canalys podiel medzi výrobcami

Xiaomi s veľkým náskokom na prvom mieste

Medzi výrobcami patrí prvé miesto v tomto segmente výrobkov už spomínanej čínskej značke Xiaomi. Jej produkty tvorili 27 % všetkých predaných výrobkov. Až za ňou sa umiestnil americký gigant Apple s 15 % podielom. Čínska značka Huawei, ktorá tento rok čelí zákazu predaja technológií od amerického ministerstva obchodu, sa umiestnila na treťom mieste s 13% podielom.

Americkej spoločnosti Fitbit, ktorá bola jedným v prvých výrobcov v tomto segmente, patrí s 8% podielom štvrté miesto. Až na piatom mieste skončil juhokórejský Samsung s podielom 6 %.

Náš tip
Akcia: Táto kocka od Xiaomi nesmie chýbať v žiadnej smart domácnosti
16.12.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+