MojAndroid

Nokia je okrem kvalitných smartfónov známa aj vďaka svojmu softvéru, ktorý na nich ponúka. Je to predovšetkým mapová aplikácia a navigácia Here, ktorá prichádza s telefónmi tejto značky úplne zadarmo. Ponúka kvalitné mapové podklady s pokrytím 95 zemí po celom svete a to aj v offline režime. Doteraz je aplikácia dostupná výhradne pre zariadenia Nokie, no niekoľko indícií naznačuje, že by sa v podobe natívnych aplikácií mohli v budúcnosti objaviť aj na platformách iOS a Android.

Toto tvrdenie je založené na profile Linkedin spoločnosti, kde sa objavili nové pracovné ponuky na pozície iOS/Android softvérových inžinierov. Jedna z nich priamo súvisí s aplikáciou a službou Here Maps. V popise a podmienkach na prijatie sa dokonca nachádzajú náznaky toho, ktorým smerom by sa mapy Nokie mohli uberať. Je totižto možné, že v budúcnosti budú viac podobné sociálnej navigácii Waze.

Len pre vyjasnenie, mapy Here sú jednou z divízií, ktoré po odkúpení Microsoftom ostávajú vo vlastníctve Nokie. Je preto viac než pravdepodobné, že fínsky výrobca bude chcieť so svojimi mapami a aplikáciou expandovať a uspieť aj na iných platformách. Ako sa ale nakoniec situácia vyvinie si musíme počkať.

Zdroj: phonearena

5.5.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+