MojAndroid

Nokia sa o aktualizácie svojich modelov stará naozaj príkladne. Sú aktualizované veľmi rýchlo a často a to nielen najvyššie triedy, ale aj tie nižšie a staršie. Dobrým príkladom je čerstvý update pre modely 6 a 8, ktoré už majú niečo okolo dvoch rokov. Okrem najnovšieho Androidu a februárovej bezpečnostnej záplaty sa im ale dostalo aj funkcie Digital Wellbeing, ktorá bola pôvodne vyhradená pre program Android One a Google Pixel.

Nokii záleží na každom modeli

HMD Global, ktorý pred vyše tromi rokmi odkúpil práva na značku Nokia sa naozaj svedomite postaral o to, aby fínsku legendu vzkriesil z mŕtvych. A plody jeho práce prinášajú čísla o predajoch a recenzie zákazníkov, ktorí sú s Nokiami vo väčšine prípadov spokojní. Veľmi veľa ľudí si kúpi túto značku práve pre jej rýchle aktualizácie operačného systému. Tak sa z rovnakého dôvodu teraz môžu tešiť aj majitelia modelov 6 a 8 prvej generácie. Tí navyše okrem Androidu 9.0 Pie obsiahli aj aplikáciu Digital Wellbeing.

Nokia 6 bola predstavená ako jeden z prvých troch modelov vzkriesenej značky
Nokia 6 bola predstavená ako jeden z prvých troch modelov vzkriesenej značky

Digital Wellbeing (nie)len pre Android One

Digital Wellbeing je funkcia, ktorá vám meria čas strávený so smartfónom, vyhodnocuje vašu aktivitu a poskytuje iné užitočné údaje a možnosti pre lepšiu prácu s ním. Pôvodný zámer bol taký, že bude dostupná len pre mobily Google Pixel a iné modely spadajúce do programu Android One.

Momentálne je už ale vďaka usilovnej práci Nokie s Googlom oveľa rozšírenejšia. Do svojho smartfónu si ju mimochodom môžete nainštalovať aj vy. Využiť na to môžete widget nižšie. Ak vám Digital Wellbeing nebude fungovať, veľmi rýchlo nájdete alternatívu.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Všetky smartfóny Nokia budú aktualizované na Android 9.0 Pie ešte v tomto polroku
Náš tip
ActionDash: Obdoba Digital Wellbeing pre každé Android zariadenie
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
23.2.2019
Zdroj: XDA Developers

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+