MojAndroid

Spoločnosť HMD Global si po odkúpení značky Nokia získala zákazníkov vďaka smartfónom s dobrým pomerom výkonu/ceny a aj vďaka rýchlym aktualizáciám aj lacnejších modelov. Pred časom spoločnosť dokonca oznámila, že najnovšej verzie systému Android 9.0 Pie sa dočkajú všetky jej doteraz vydané zariadenia. Sedem smartfónov značky Nokia už bolo aktualizovaných na Android 9.0 Pie a ďalšie sa podľa vyjadrenia Juho Sarvikasa z HMD Global dočkajú ešte tento pol rok. Juho Sarvikas dokonca na svojom Twitter účte zverejnil roadmapu, ktorá ukazuje, kedy dostane konkrétny model aktualizáciu.

Ešte v januári by sa mali dočkať aktualizácie na Android 9.0 Pie model Nokia 5 z roku 2017 a minuloročná Nokia 3.1 Plus. Do konca tohto štvrťroka by sa mal dostať aj na smartfón Nokia 6 z roku 2017 a minuloročné modely Nokia 5.1, Nokia 3.1 a Nokia 2.1. Ako posledné sa na začiatku druhého štvrťroku dočkajú Nokia 3 z roku 2017 a dokonca najlacnejší model Nokia 1, ktorý prišiel na trh minulý rok za cenu 100 eur.

Náš tip
Nokia vysvetlila proces Android aktualizácií v zábavnej infografike
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
24.1.2019
Zdroj: GizmoChina

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+