MojAndroid

Google minulý rok predstavil aplikáciu Digital Wellbeing, ktorá by mala byť ich nástrojom pre boj so závislosťou na používaní smartfónov. Skutočne sa ujala, avšak má jednu dosť podstatnú nevýhodu – je dostupná len vo verzii pre smartfóny Google Pixel a zariadenia zapojené do programu Android One. Avšak developer Chris Lacy prišiel s riešením tohto problému. Vydal ActionDash, aplikáciu, ktorá prináša väčšinu funkcií Digital Wellbeing do každého Android zariadenia.

Rozdiel od Digital Wellbeing je skutočne zanedbateľný

Podobne ako Digital Wellbeing je ActionDash jednoducho navrhnutá appka, ktorá používateľovi ozrejmí, ako-koľko-čo využíva vo svojom smartfóne. Aplikácia je rozdelená do piatich hlavných sekcií. V prvej používateľ získa prehľad o jeho používaní smartfónu v podobe grafov. Ak používateľ prejde do ďalších sekcií, nájde v nich podrobné informácie o tom, koľko času strávil v každej aplikácií, koľko ráz ju otvoril, počet upozornení, ktoré za daný čas obdržal, či počet odomknutí smartfónu.

V porovnaní s Digital Wellbeing od Googlu nevidno takmer žiadny rozdiel, funkcie sú skutočne takmer rovnaké. Jediným rozdielom je skutočnosť, že Digital Wellbeing je rozšírením Androidu, takže pri “sledovaní” používania niektorých aplikácií môže byť obmedzený.

Aplikácia ActionDash je dostupná zdarma v Obchode Play. Ak máte záujem o odomknutie prémiových funkcií, bude to pár eur stáť. Medzi tieto funkcie patrí napríklad možnosť zálohovať a obnovovať dáta, zapnúť tmavý režim, zobraziť viac ako sedem dní staré údaje a mnoho ďalšieho.

Verzia: 1.3
Aktuálna cena: Zdarma

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Aplikácia Digital Wellbeing je vo finálnej verzii prístupná pre Pixely a Android One zariadenia

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+