MojAndroid

V poslednom čase sa zdá, že narástla extrémna súťaživosť medzi fínskou spoločnosťou HMD Global (výrobca telefónov Nokia, ktorý vstúpil na globálny trh smarfónov s Nokiami bežiacimi na Androide, pozn.red.) a spoločnosťou Google. Dôvodom sú ambície fínskej spoločnosti, ktorá sa pokúšala o upgrade jej zariadení najnovším Android softvérom pred všetkými ostatnými zariadeniami, vrátane gigantu Google, vlastniaceho celú platformu.

Náš tip
Nokia 3 – Na začiatok stačí | RECENZIA

Bezpečnostný update pre Nokiu 5. Skôr ako pre zariadenia Pixel a Nexus.

Zámer spoločnosti HMD bol odhalený v júli tohto roka, keď Nokia 6 ako prvá získala Android bezpečnostný update pre daný mesiac. Vyzerá to tak, že Nokia 5 predbehla Google Pixel a Nexus zariadenia a ako prvá nadobudne security patch pre mesiac september. Patch, ktorý má 142 MB, prináša najčerstvejšie fixy pre bezpečnostné vady zistené na Android platforme.

Spoločnosť HMD spravidla zabezpečuje svoje zariadenia aktuálnymi aktualizáciami, čo možno považovať aj za veľký stimul na nákup Nokia smarfónu.

Používatelia niekoľkých Nokia smartfónov už boli spoločnosťou uistení, že ich zariadenia dostanú novú aktualizáciu Android 8.0 Oreo, čo ste mohli zistiť už z nášho článku.

Zdroj: PhoneArena

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
6.9.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+