MojAndroid

Spoločnosť Nokia, ktorá od 90. rokov patrila k lídrom a inovátorom v mobilnej branži, po odkúpení Microsoftom a prechodom na operačný systém Windows Phone behom pár rokov prakticky na trhu so smartfónmi zanikla. Jej fanúšikov aspoň čiastočne potešilo odkúpenie značky spoločnosťou HMD Global a jej prechod na Android. Behom posledného roku Nokia predstavila štyri telefóny s týmto operačným systémom. Ich vlastníkov určite poteší, že všetky dostanú update na najnovší Android Os 8.0 Oreo. A to vrátane lacnej Nokie 3.

Náš tip
Nokia 3 – Na začiatok stačí | RECENZIA

Túto informáciu potvrdil Juho Sarvikas z HMD Global na svojom twitter účte. Nové Nokie dostavajú pravidelné mesačné bezpečnostné aktualizácie a spoločnosť tým ide príkladom iným firmám. Najprekvapivejším je ale informácia o update na Android Oreo pre Nokiu 3, pretože sa jedná o lacný model s MediaTek procesorom. Tieto dostupnejšie telefóny bývajú väčšinou výrobcami ignorované čo sa týka aktualizácie softwaru. Za zmenou môže stáť vyhlásenie Googlu o lepšej kooperácii s výrobcami pri aktualizáciách a hlavne to, že Android telefóny od Nokie obsahujú čistý systém bez zložitých nadstavieb.

Zdroj: xda-developers

5.9.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+