MojAndroid

Keď niekto vysloví “spam”, mnohým z vás sa pred očami zjaví email plný čínskych znakov a nevkusných obrázkov, ktoré sú doplnené o lákavé ceny či výhry v súťažiach, do ktorých ste sa nikdy neprihlásili. Spam však môže byť aj telefonický a verte tomu alebo nie, ten je na svete dlhšie ako e-maily a stretnete sa s ním aj dnes. Pokiaľ ste ale majiteľom Nexus zariadení, tak vás už nemusí zaujímať. Google totižto pre Nexus a Android One smartfóny prináša aktívnu ochranu (upozornenie) pred telefonickým spamom.

android-spam-blokovanie

Tá sa stane súčasťou novej verzie aplikácie Google Phone, ktorá je predvoleným dialerom na spomínaných zariadeniach. Ak vám náhodou bude volať číslo, ktoré bolo niekedy označené ako “spam”, tak sa displej zariadenia pri prichádzajúcom hovore zmení na červený a upozorní vás, aby ste hovor neprijímali. Priamo na displeji môžete dané číslo aj zablokovať, prípadne ho rovnako označiť za spam v prípade, že ste hovor prijali a naozaj išlo o spam.

Samozrejmosťou je, že ani Google nemá také filtre, ktoré zachytia každý telefónny spam. Občas sa tak môže stať, že vám zavolá nejaká spoločnosť a bude vás otravovať anketou alebo vám ponúkať svoje produkty. Vtedy najlepšie urobíte, ak po ukončení hovoru označíte dané číslo za spam, aby ste tak ostatným používateľom uľahčili život tým, že sa im neskôr toto číslo zobrazí na zozname “nechcených”. Pokiaľ nemáte Nexus alebo Android One zariadenie a chceli by ste byť chránení pred spamom, môžete si nainštalovať alternatívny dialer Truecall. Ten podobnú funkcionalitu ponúka už dlhšie.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: +Nexus

26.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+