MojAndroid

Služba Netflix bola na Slovensku spustená len pred niekoľkými dňami. Hoci sa v zozname dostupných filmov a seriálov nachádza niekoľko naozaj zaujímavých kúskov, treba povedať, že naša ponuka predstavuje len časť toho, čo majú k dispozícii napríklad používatelia v USA. Mnohí preto siahli po trochu prefíkanom riešení VPN/proxy brán. Tie umožňujú slovenským používateľom zobrazovať obsah určený pre inú krajinu, napríklad USA, a tak aj získať prístup k viacerým filmom a seriálom na Netflixe. Ako sa však zdá, toto riešenie už nebude fungovať dlho. Netflix totižto verejne vyhlásil, že bude blokovať akékoľvek obchádzania regionálnej reštrikcie obsahu.

netflix-movies-expiring-jan-2014

Náš tip
NÁVOD Ako sledovať regiónom obmedzené seriály a filmy na Netflixe

Na oficiálnom blogu o tejto téme písal viceprezident architektúry doručovania obsahu Netflixu David Fullagar. Ten tvrdí, že každý používateľ, čo používa VPN alebo proxy bránu bude od služieb Netflixu “odrezaný”. Najväčším problémom sú v tomto prípade licencie na jednotlivé tituly. Napríklad v susednom Česku má Česká televízia výhradnú licenciu na seriál House of Cards, a tak ho Netflix, aj napriek tomu, že ide o jeho vlastný seriál, nemôže v ČR ponúkať. V každej krajine je však systém licencií pre jednotlivé tituly rozdielny. Netflix tak preto musí kryť svoj vlastný chrbát a akékoľvek obchádzanie obmedzení zastaviť, inak by mu hrozil súd za porušenie licencií. Fullagar však nepovedal, odkedy Netflix bude regulovať použitie proxy brán. Veľkým problémom však môžu byť aj samotné zákony štátov, v ktorých je Netflix dostupný. Aktuálne je ich počet približne 190.

Náš tip
Netflix od dnes na Slovensku! Prečítajte si, čo ponúka!

Zdroj: Netflix

15.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+