MojAndroid

Služba Netflix bola včera oficiálne sprístupnená pre 130 svetových krajín, do ktorých patrí aj Slovensko. Odteraz si tak oficiálne môžeme vychutnávať všetko, čo populárna streamovacia služba ponúka. Teda, nie tak celkom. Databáza seriálov a filmov je regionálne obmedzená a neplatí to iba pre novo pridané krajiny. Dostupný obsah sa je odlišný aj v USA a Veľkej Británii, no u nás chýbajú niektoré podstatné seriály a tituly. Našťastie, existujú spôsoby, ako si môžete vychutnať filmy a seriály z celej databázy Netflixu.

VPN

Ako ste určite uhádli, tou správnou cestou je VPN. Ide o spôsob, ako presmerovať tok vašich dát tak, aby si cieľová adresa myslela, že sa pripájate z inej časti sveta. Tradičných VPN služieb je dostupných naozaj veľa a pomocou nich bolo možné používať Netflix aj vtedy, keď nebývate v krajine, kde je služba oficiálne dostupná. Teraz tieto služby môžete využiť na to, aby ste mali prístup k obsahu, ktorý u nás bežný používateľ nenájde.

Ak máte overenú VPN službu, môžete ju aj naďalej využívať a ak sa pripojíte cez americkú alebo britskú IP adresu, mali by ste vidieť oveľa viac obsahu, ako je to v slovenskej verzii služby. Ak s VPN nemáte skúsenosti, dnes vám ukážeme jeden (+ jeden) šikovný spôsob, ako využívať obmedzenú VPN, aby ste mohli sledovať všetko, čo vám Netflix ponúka.

 1. Služba, ktorú pre toto testovanie použijeme, sa volá Getflix. Je teda zrejmé, že je určeá priamo pre získanie obsahu z Netflixu, no zároveň ju môžete použiť aj na prístup k iným zahraničným stránkam a službám, ktoré u nás dostupné nie sú. Výhodou služby je, že nepresmerúva všetky vaše dáta cez pol planéty, iba mení vašu IP adresu tak, že si cieľová stránka myslí, že k nej pristupujete z inej krajiny.
 2. Návod na inštaláciu je rozdielny v závislosti od zariadenia, ktoré chcete aktivovať. Môže sa jednať o počítač so systémom Windows, Mac OS X, ale aj mobilné zariadenie s Androidom či dokonca hernú konzolu PlayStation alebo Xbox (obe posledné generácie).
 3. Systém je ale všade rovnaký – buď si zmeníte adresu DNS servera, alebo si stiahnete potrebnú aplikáciu, prípadne budete musieť vykonať oba kroky. Nejde ale o nič zložité. Najjednoduchšiu prácu majú majitelia počítačov so systémom Mac OS X – tí si iba stiahnu aplikáciu, zaregistrujú sa a všetko je pripravené. V prípade iOS a Android zariadení je nutné najskôr vykonať zmenu v nastaveniach DNS serveru a až potom je nutné stiahnuť si aplikáciu Getflix z obchodu Play. Okrem toho je ale služba dostupná aj pre TV Boxy Roku a Apple TV, takže túto pomôcku môžete využivať aj tu.
  Verzia: 1.2
  Aktuálna cena: Zdarma
  Verzia: 1.2
  Aktuálna cena: Zdarma
 4. Po stiahnutí aplikácie z obchodu Play je potrebné otvoriť si v Android zariadení nastavenia siete Wi-Fi a dlhým podržaním na riadku s názvom zobraziť bližšie informácie o konkrétnej sieti, ku ktorej ste aktuálne pripojení. Snimka_obrazovky_2016-01-11-09-30-07-095
 5. Tu kliknite na rozšírené možnosti v sekcii Nastavenia adresy IP a vyberte možnosť Statická. Snimka_obrazovky_2016-01-11-09-30-13-547
 6. Objavia sa ďalšie možnosti. Stačí, keď zmeníte riadok Server DNS 1 a pôvodné čísla zmeníte na čísla na obrázku. V tomto prípade sme zadali DNS server, ktorý nám sprístupní všetok obsah internetu, ktorý majú k dispozícii obyvatelia východnej časti USA. Ak by ste si chceli DNS zmeniť na inú krajinu, na tomto odkaze nájdete zoznam ďalších dostupných DNS adries. Po zmene DNS adresy stačí, keď vypnete a zapnete pripojenie k Wi-Fi a pripojíte sa k danej sieti. Ak by to nefungovalo, môžete skúsiť reštartovať celé zariadenie, no nám stačilo vypnúť a zapnúť Wi-Fi.Snimka_obrazovky_2016-01-11-09-31-22-251
 7. A to je všetko! Poptom už musíte iba spustiť aplikáciu Getflix vo svojom zariadení a následne aplikáciu Netflix, prípadne si otvoriť stránku netflix.com v prehliadači. Po vykonaní týchto krokov sme mali k dispozícii rozšírenú databázu obsahu, vrátane populárneho seriálu House of Cards, ktorý v slovenskej verzii služby Netflix dostupný nie je. Getflix je na 14 dní dostupný zadarmo a neskôr vás vyjde na 3,95 USD mesačne alebo 33,18 USD ročne.

Podobne fungujú aj služby Unblockus či Media Hint, s ktorými sme ale pri inštalácií mali menšie problémy a preto sme si radšej zvolili Getflix, ktorý fungoval bez problémov. Ak chcete pristupovať k širšej databáze seriálov, ako pri štandardnej ponuke Netflixu na Slovensku, teraz už viete, ako na to.

Ďalšou podobne jednoduchou pomôcou je rozšírenie pre prehliadač Google Chrome s názvom Hola. Ide o veľmi jednoduché tlačidlo v prehliadači, kde si jednoducho zvolíte krajinu, ktorej IP adresu by ste chceli používať a následne môžete využívať všetky služby, ktoré sú v tejto krajine dostupné. Rozšírenie vám ponúkne rýchly zoznam internetových stránok, ktoré užívatelia pomocou tejto VPN navštevujú najradšej a vy si tak môžete začať prezerať obsah, ku ktorému ste doteraz nemali prístup. Táto služba je dostupná zadarmo a je k dispozícii aj na zariadenia s Androidom.

Snímka obrazovky 2016-01-08 o 12.53.46

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Ako pristupovať ku kompletnej databáze Netflixu (Mac OS X a Windows)

Na svojom počítači alebo notebooku môžete využívať ešte jednu fantastickú pomôcku. Ide o šikovnú aplikáciu Smartflix, ktorá je dostupná už nejaký čas a ktorá umožňovala sledovanie služby Netflix ešte pred tým, ako bola služba u nás oficiálne dostupná. Táto aplikácia je ale veľmi jednoduchá a umožní vám sledovať absolútne celú databázu služby – to znamená, že v jednom okamihu budete môcť pristupovať k obsahu prístupnom v USA, vo Veľkej Británii a aj vo všetkých ďalších častiach sveta.

Smartflix-screen

Aplikáciu si môžete bezplatne stiahnuť z tohto odkazu. Titul bude zadarmo k dispozícii dovtedy, kým bude v Beta verzii. My ho používame už niekoľko týždňov a zatiaľ sme s ním nemali žiadne problémy. Prostredie aplikácie je veľmi intuitívne a všetok obsah sa prehráva bez akýchkoľvek problémov. Nie je potrebné ani žiadne dodatočné nastavovanie DNS – jednoducho si spustíte aplikáciu a vidíte všetok obsah, ktorý Netflix ukrýva.

Pochopiteľne, existuje množstvo ďalších spôsobov, ako prekabátiť regionálne obmedzenia Netflixu v prospech používateľov. Ak poznáte nejaké ďalšie, resp. ak využívate iné VPN služby a máte ich overené, dajte nám vedieť v diskusii pod článkom. My sme vybrali tieto dve najmä pre ich jednoduchosť a rýchlosť pri nastavovaní, ako aj pre dobré skúsenosti, ktoré s nimi máme.

7.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+