MojAndroid

Netflix je stále najobľúbenejšou video streamovacou platformou na svete, no konkurencia je v dnešných časoch naozaj silná. Máme tu HBO Max, ktoré sa onedlho premenuje na Max. Je tu Disney+, SkyShowtime, vlastné služby na Slovensku ponúkajú dokonca aj televízie. Netflix teraz prichádza s novinkou, prináša vyššiu kvalitu obrazu pre svoje najlacnejšie predplatné. Téme sa venoval portál PhoneArena.

Znena v predplatnom s reklamami

Slováci sa však nepotešia, pretože pre nich sa nezmení nič. Netflix totiž zvyšuje rozlíšenie prehrávaného videa na FullHD pri predplatnom, ktoré u nás nie je dostupné. Ide o to najlacnejšie, ktoré obsahuje aj reklamy a v USA momentálne stojí 6,99 USD mesačne. Pôvodné rozlíšenie v rámci tohto predplatného bolo 720p. Mimochodom, základné Netflix predplatné stojí v USA až 15,49 USD.

Pre porovnanie, na Slovensku stojí základný plán (bez reklám, ten u nás dostupný nie je) 7,99 € mesačne, pričom rozlíšenie je 720p. Ak chcete FullHD, zaplatíte si 9,99 € mesačne. Predplatné s najvyššou kvalitou obrazu v 4K rozlíšení stojí 11,99 € mesačne.

Disney+ predplatné

Cena SkyShowtime je 5,99 € mesačne, za Disney+ zaplatíte 7,99 € mesačne, ale ak si službu predplatíte na celý rok, získate zľavu vo výške dvojmesačného predplatného. HBO Max stojí momentálne 6,99 € mesačne, s ročným predplatným ušetríte 34 %. Ktorú streamovaciu platformu používate vy?

Náš tip
Televízia od UPC. Ceny, možnosti a ponuka

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+