MojAndroid

Bezplatná GPS navigácia Waze, ktorá sa od ostatných líši najmä komunitným prístupom, dostala aktualizáciu na verziu 3.6. Táto ponúka hneď niekoľko zaujímavých vylepšení, ktoré vám spríjemnia jazdu automobilom a pomôžu vyhnúť sa nepríjemnému a dlhému čakaniu v kolóne. Používatelia Waze teraz majú možnosť v reálnom čase nahlásiť a uzavrieť cestu na mape. Ostatní vodiči sa tak budú môcť vopred vyhnúť pomalej trase tým, že navigácia automaticky zvolí obchádzku.

Navigácia Waze pre Android

Keď budete chcieť nahlásiť nehodu alebo uzavretie cesty, jednoducho stlačíte tlačidlo a vyberiete typ uzávierky. Samozrejme nás ihneď napadlo, že niektorí používatelia by mohli túto funkciu zneužívať a znepríjemňovať cestu ostatným vodičom, no zdá sa že Waze nie je ľahké oklamať. Podľa autorov, navigácia “uzavrie cestu až v tom prípade, keď ich algoritmus získa dostatok dôkazov aby vylúčil možnosť vzniku chyby “. Okrem toho, Waze je schopný zistiť kedy skončila uzávierka na základe automobilov, ktoré úspešne prešli problémovým úsekom.

Navigacia waze

Nová verzia prináša naviac nové nálady, novú stránku správ, nový spôsob aktualizácie cien paliva (užívateľovi na čerp. stanici sa objaví výzva na aktualizáciu ceny ) a samozrejmosťou je optimalizácia výkonu aplikácie a vyladenie systému. Ak ste navigáciu Waze ešte neskúsili, môžete si ju stiahnuť kliknutím na náš widget umiestnený nižšie. Aby sme vás trocha motivovali, Waze zaznamenala v minulom roku komunitu 36 miliónov vodičov, ktorí dokopy nahlásili až 90 miliónov správ z ciest a najazdili 9,6 miliárd kilometrov.

Viac o zmenách vo verzií 3.6 sa dočítate na oficiálnom blogu, kliknutím na tento odkaz.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

28.2.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+