MojAndroid

Analytická spoločnosť CounterPoint Research zverejnila svoju štatistiku 10 najpredávanejších smartfónov v roku 2021. Týchto 10 modelov tvorilo 19 %  celkového globálneho predaja smartfónov. Rok predtým tvorilo 10 najpredávanejších smartfónov 16 % celkových predajov.

Rebríčku dominuje Apple so svojimi iPhonmi

Apple, Samsung a Xiaomi boli jediné značky, ktorých modely sa dostali do zoznamu 10 najpredávanejších smartfónov v roku 2021. Apple si zabezpečil sedem miest v tomto zozname, Xiaomi získalo dve miesta a Samsung  iba jedno. V roku 2021 bolo na globálnom trhu podľa štatistiky viac ako 4 200 rôznych modelov smartfónov.

Najpredávanejšie smartfóny v roku 2021 | Zdroj: CounterPoimtResearch.com

Na prvých piatich pozíciách rebríčka sú smartfóny spoločnosti Apple. Najpredávanejším modelom bol Apple iPhone 12. Za ním nasledovali iPhone 12 Pro Max, iPhone 13, iPhone 12 Pro a iPhone 11. Prvé tri modely dokonca tvorili 41 % celkových predajov spoločnosti Apple. Oneskorené spustenie predaja série iPhone 12 na niektorých trhoch totiž presunulo časť dopytu po dovolenkovej sezóne v roku 2020 na prvé mesiace roku 2021.

Dominanciu iPhonov narúšajú len tri lacné Android smartfóny

Apple iPhone 13 sa stal najpredávanejším modelom vo 4. štvrťroku 2021, čo mu pomohlo k celkovému 3. miestu. Konkurenčnému Samsungu sa podarilo uchmatnúť len 6. miesto s modelom Samsung Galaxy A12, ktorý patrí k najlacnejším smartfónom na trhu. Výborne sa mu darí aj u slovenských operátorov. Potvrdzuje to známy fakt, že najpredávanejšími smartfónmi tohto juhokórejského výrobcu nie sú vlajkové modely, ale smartfóny nižšej a strednej triedy.

Apple iPhone 13 Pro MojAndroid
Apple iPhone 13 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Ďalšie miesto patrí lacnému smartfónu Redmi 9A, ktorý vyrobila spoločnosť Xiaomi. Tento čínsky výrobca má v rebríčku ešte jeden lacný model, Redmi 9, ktorý sa umiestnil na 10. mieste za smartfónmi Apple iPhone SE 2020 a Apple iPhone 13 Pro Max. Posledný menovaný model je momentálne najdrahším a najvybavenejším smartfónom spoločnosti Apple.

Náš tip
Xiaomi 12 dorazí do Európy už 15. marca. Bude predstavený aj model Ultra?
9.3.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+