MojAndroid

Juhokórejská spoločnosť Samsung je už niekoľko rokov najväčším výrobcom smartfónov. Preto je veľmi pravdepodobné, že najpredávanejším Android smartfónom minulého roku bude jeden z jej modelov.

Pokiaľ ste ho tipovali na vlajkovú loď série Galaxy S10 alebo aj u nás obľúbený model strednej triedy Galaxy A50, tak sa mýlite. Najpredávanejším smartfónom so systémom Android roku 2019 je podľa portálu XDA-developers najlacnejší model Samsung Galaxy A10.

Canalys 2019 predaje

Galaxy A10 najpredávanejším Androidom, prvý je ale iPhone

Portál sa opiera o prieskum analytickej spoločnosti Canalys. Model Samsung Galaxy A10 ale nebol celkovo najpredávanejším smartfónom minulého roku. Pred ním sa v rebríčku najpredávanejších smartfónov umiestnili Apple iPhone XR a iPhone 11 so systémom iOS.

Štvrté a piate miesto patrí opäť Samsungu s modelmi Galaxy A50 a Galaxy A20. Jeho vlajková loď Samsung Galaxy S10+ skončila až na 10. mieste. Na šiestom mieste sa umiestnil model čínskeho výrobcu Xiaomi s označením Redmi Note 7. Zvyšné tri miesta obsadili Apple iPhone 8, iPhone 11 Pro Max a iPhone 7.

Apple ovládol posledný štvrťrok roku 2019

Xiaomi sa darilo aj v poslednom štvrťroku roku 2019, kedy jej smartfóny Redmi Note 8 a Note 8 obsadili šieste a desiate miesto. Posledný štvrťrok ale celkovo patril americkej spoločnosti Apple. Jej modely Apple iPhone 11, iPhone 11 Pro Max, iPhone 11 Pro, iPhone XR a iPhone 8 obsadili prvých päť miest.

Zvyšné tri miesta patria spoločnosti Samsung s novinkami Galaxy A10s, Galaxy A20s a Galaxy A30s. Práve model Galaxy A10s vystriedal na trhu najpredávanejší Android smartfón minulého roku Samsung Galaxy A10.

Náš tip
Google chce spolupracovať s Huawei, podáva žiadosť o výnimku
28.2.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+