MojAndroid

Kvôli hodinkám Pixel Watch už spoločnosť Google prepracovala niekoľko svojich aplikácií s cieľom oživiť záujem o systém Wear OS. V tomto trende teraz podľa portálu 9to5Google plánuje pokračovať s Gmailom a Google Kalendárom, pre ktoré to dokonca bude premiéra na tomto systéme.

Súčasné riešenie pre email a kalendár vo Wear OS zaostáva za konkurenciou

Žiadna z nich totiž neexistovala na platforme Wear OS. Napríklad o zobrazovanie udalosti z kalendára na hodinkách Pixel Watch sa stará aplikácia Agenda. Dá sa k nej dostať z dlaždice, ktorá zobrazuje vašu ďalšiu udalosť alebo cez rôzne ciferníky. Môžete si otvoriť a zobraziť podrobností udalosti, ale aplikácia zobrazuje iba tri dni udalostí z kalendára.

Galaxy Watch Kalendár | Zdroj: AndroidPolice.com

To samozrejme nie je pre väčšinu používateľov ani zďaleka dosť. Vytvorenie novej udalosti navyše zabezpečuje len Google Asistent. Pretože v agende chýba základný mesačný alebo týždenný prehľad, tak napríklad Samsung poskytuje v svojich hodinkách Galaxy Watch5 vlastnú aplikáciu Galaxy Watch Kalendár.

Apple Watch Mail a Outlook pre Android | Zdroj: AndroidPolice.com

Podobne to je aj s e-mailmi . Môžete k nim pristupovať iba z hlavného informačného kanála upozornení a po ich odstránení už nie je možné sa vrátiť do žiadneho zobrazenia doručenej pošty. Funkčnosť riešenia od Googlu je tak slabšia v porovnaní s klientom Microsoft Outlook pre Wear OS alebo vstavaným klientom v konkurenčných Apple Watch.

Google už Gmail a Kalendár pre Wear OS testuje na hodinkách Pixel Watch

Portál 9to5Google však zistil, že Google konečne testuje oficiálne aplikácie Gmail aj Google Kalendár pre Wear OS. Podľa zdroja portálu by mali byť možnosti aplikácií plnohodnotné. Nie je však momentálne isté, či to zahŕňa aj vytváranie udalostí alebo písanie nových e-mailov. V prípade obidvoch aplikácií by už dokonca malo prebiehať aj testovanie na hodinkách Pixel Watch.

Pokiaľ ide o aplikácie Workspace, tak Gmail a Google Kalendár by sa mali vedieť pripojiť k službe Google Keep, ktorá vám umožňuje prehliada a rýchlo vytvárať poznámky vrátane ich  zoznamov. K dispozícii by mali byť tiež Google Kontakty, ktoré boli predstavené len nedávno a dopĺňajú vylepšené aplikácie Správy a Telefón.

Náš tip
Samsung Galaxy A52 5G dostáva na Slovensku Android 13

 

4.12.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+