MojAndroid

Spoločnosť Google predstavila na svojom blogu zmeny v dizajne a používateľskom prostredí služby Gmail. Nová navigačná ponuka vám umožní jednoducho prepínať medzi doručenou poštou, dôležitými konverzáciami Chat a pripájať sa k stretnutiam Meet bez toho, aby ste museli prepínať medzi kartami alebo otvárať nové okno.

V jednom paneli budú integrované aj štyri služby spoločnosti Google

Ponuka sa bude zobrazovať ako nový panel na ľavej strane rozhrania. Na ňom sa zobrazia ikonky služieb Gmailu, Chatu, Meet a dokonca aj Spaces s počtom neprečítaných správ.  Pri práci v Chate a službe Spaces si potom môžete zobraziť úplný zoznam konverzácií a miestnosti na jednej obrazovke, čo uľahčuje navigáciu a zapájanie sa do nich.

Nové prostredie Gmailu | Zdroj googleblog.com

Pri práci v priečinku doručenej pošty si samozrejme budete môcť zobraziť všetky možností pošty a menovky, ktoré sú dnes v Gmaili dostupné. V nasledujúcich mesiacoch pribudne do vyhľadávacieho panela možnosť zobrazovať aj výsledky konverzácií z iných služieb, čím bude jednoduchšie nájsť to, čo potrebujete, pretože nebudete musieť hľadať v rámci konkrétneho produktu.

Google umožní postupný prechod na nové používateľské rozhranie Gmailu

Už od 8. februára 2022 sa budú môcť používatelia prihlásiť na testovanie tejto novinky, čo im umožní vyskúšať si ju a lepšie si na ňu zvyknúť. Používatelia sa aj naďalej budú môcť vrátiť ku klasickému Gmailu prostredníctvom nastavení. Od apríla sa začne zobrazovať nové prostredie ako predvolené s možnosťou návratu k staršiemu vzhľadu. Do konca štvrťroka sa však stane štandardným prostredím pre Gmail bez možnosti vrátiť sa späť.

Nové prostredie Gmailu | Zdroj googleblog.com

Približne v rovnakom čase sa tiež používateľom začne zobrazovať aj nová zjednodušená navigácia v službe Chat (mail.google.com/chat). To tiež znamená, že používatelia nebudú mať možnosť nakonfigurovať okno služby Chat tak, aby sa zobrazovalo na pravej strane Gmailu.

Náš tip
Nárast používateľov, hoaxy či kybernetické útoky. Čo všetko zažil slovenský internet v roku 2021?
2.2.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+