MojAndroid

Do aplikácie Google Kalendár prichádza nový nástroj na sledovanie času stráveného na udalostiach, ako sú napríklad online meetingy. Novinka sa nazýva “Time Insights”. Ďalšie informácie priniesol portál Android Central.

Google Kalendár dostáva funkciu na šikovný prehľad vášho času

Nová funkcia čerpá údaje na základe farebného označenia vašich udalostí v kalendári. Dozviete sa, koľkokrát ste navštívili určitý online meeting, ktorí ľudia boli jeho súčasťou a taktiež aj celkový čas strávený na videokonferencii napríklad prostredníctvom Google Meet.

„Dúfame, že táto prispôsobiteľná funkcia rozdelenia umožní jednoduchším spôsobom sledovať čas strávený konkrétnymi aktivitami alebo strategickými oblasťami, ako sú projektové práce, stretnutia zamestnancov alebo stretnutia s konkrétnymi kolegami a zainteresovanými stranami,“ uviedol Google vo svojom blogovom príspevku.

google kalendár časový manažment farby
Takto vyzerá spomínaná novinka v Google Kalendári | Zdroj: AndroidCentral.com

Udalosti v kalendári si môžete označiť ako “Osobné” alebo “Dôležité”. Dobrým rozhodnutím by bolo si jednotlivé udalosti farebne odlišovať pre prehľadnejší graf svojich aktivít. K týmto farbám si môžete dať slovné označenie, aby ste nestratili v kalendári prehľad. Dôležité je však zmieniť, že nie všetci používatelia aplikácie Google Kalendár môžu túto vymoženosť používať. Funkcionalita má byť limitovaná len pre Workspace účty. Je však pravdepodobné, že vaša pracovná organizácia ich bude využívať.

Náš tip
Polícia SR upozorňuje na hoax v súvislosti s aplikáciou Tatra Banky

20.8.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+