MojAndroid

Veľmi populárny YouTuber Jimmy Donaldson, známy ako MrBeast, podnikol právne kroky proti spoločnosti Virtual Dining Concepts (VDC). Tá stojí za reťazcom rýchleho občerstvenia MrBeast Burger, ktorý sa funguje len na donášku. V žalobe tvrdí, že zameranie VDC na rýchlu expanziu viedlo k zníženiu kvality, čo vážne ovplyvnilo reputáciu značky MrBeast, informuje Gizmochina.

Právna sťažnosť zdôrazňuje, že spoločnosť VDC využila popularitu Youtubera, aby prilákala ďalších zákazníkov, pričom zanedbala poriadny vývoj a udržiavanie povesti značky MrBeast Burger. Toto zameranie sa na rýchly rast údajne viedlo k nekvalitnému jedlu a zlým službám, čo poškodilo imidž kedysi obľúbeného burgerového reťazca.

Objavilo sa množstvo negatívnych recenzií od zákazníkov so sťažnosťami od „nejedlých“ a „nechutných“ hamburgerov. Najčastejšími problémami boli surové mäso, studené hranolky, chýbajúce ingrediencie a nedoručené objednávky. Niektoré miesta dokonca nedodržali branding, doručovali jedlo v bežnom balení alebo taškách iných reťazcov.

mr beastburger
Mnoho Youtuberov sa predbiehalo, kto poskytne prehnanejšiu reakciu a priživí sa na mene známeho kolegu | Zdroj: YouTube

Právny tím tvrdí, že napriek početným pokusom riešiť problémy s kvalitou, spoločnosť VDC neprijala dostatočné opatrenia. Okrem toho tvrdia, že spoločnosť nedostala náležitú finančnú kompenzáciu z hľadiska licenčných poplatkov. Žaloba tiež vyvoláva obavy, že VDC často používa ochranné známky a značky bez predchádzajúceho súhlasu, čo ešte viac vyostruje spor.

Netradičný koncept podnikania má svoje nedostatky

Obchodný model MrBeast Burger, ktorý bol pôvodne spustený v roku 2020 ako stratégia reakcie na pandémiu s cieľom posilniť doručovacie služby a podporiť fanúšikov a reštaurácie počas obmedzení, teraz odhalil svoje slabé stránky. Nemali totiž svoje vlastné prevádzky, čo by potrebovalo kopec času a investícií. Obchodný model založili na akýchsi “ghost kitchens” a teda jedlo pripravovali v už existujúcich prevádzkach. To však znamená, že nad finálnym produktom mali veľmi slabú kontrolu, čo sa odzrkadlilo aj na vznikajúcich problémoch.

Stručne povedané, žaloba youtubera MrBeast proti Virtual Dining Concepts sa snaží zrušiť licenčnú zmluvu a zastaviť činnosť MrBeast Burger. Právny spor podčiarkuje dôležitosť udržiavania štandardov kvality a zodpovednosti, ktorú majú spoločnosti pri využívaní mena verejne známych osôb na rozbeh svojho podnikania.

Náš tip
Google Mapy šetria planétu. Toto sú konkrétne čísla

2.8.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+