MojAndroid

Na všetkých svojich potulkách svetom so sebou dnes už len málokto vláči veľkú a ťažkú zrkadlovku. Do veľkej miery za to môže fakt, že fotoaparáty našich telefónov sa zlepšili na takú úroveň, že túto zrkadlovku väčšinou už ani nepotrebujeme. A nepotrebujeme ju dokonca ani vtedy, ak chceme mať na výber viacero objektívov s rôznou ohniskovou vzdialenosťou.

Tma jej nerobí problém

Najnovšia Motorola one zoom to dokazuje azda najlepšie. Celkovo totiž ponúka až päticu fotoaparátov, ktoré vám všetky pomôžu zachytiť dychberúce momentky. Najčastejšie ich zrejme budete vytvárať hlavným snímačom s rozlíšením až 48 MP. Tento fotoaparát disponuje clonou f/1.7, PDAF zaostrovaním, optickou stabilizáciou obrazu a technológiou Quad Pixel.

V preklade z technických parametrov to teda znamená, že hlavný snímač vytvára ostré snímky plné detailov, a to aj v tých najťažších svetelných podmienkach. V tme tento foťák zachytí viac svetla ako vaše oko a práve technológia Quad Pixel spolu s optickou stabilizáciou zamedzí rozmazaniu či zašumeniu fotografie. No a ďalšia vec je, že OIS sa v dobrom svetle prejaví aj pri nahrávaní videa.

Čím bližšie, tým lepšie

Hoci je teda hlavný snímač kvalitný, po fotografickej stránke je najväčším lákadlom smartfónu Motorola one zoom snímač s trojnásobným optickým priblížením. Ten ponúka len omnoho drahšia konkurencia a pri tej s podobnou cenou sa väčšinou musíte uspokojiť len s dvojnásobným zväčšením. Áno, fotografovaný objekt si môžete priblížiť na ktoromkoľvek telefóne, no takéto priblíženie je len digitálne a rapídne znižuje kvalitu.

Na tomto telefóne pri priblížení k takejto strate kvality nedochádza. Tento teleobjektív má rozlíšenie 8 MP, clonu f/2.4 a tiež aj optickú stabilizáciu obrazu. Práve tá je inak pri takomto fotoaparáte poriadne cenná, keďže čím je väčšie priblíženie, tým je ťažšie eliminovať otrasy. Vďaka tomu sú zábery z tohto senzora ostré a plné detailov. Také sú však aj zábery zo širokouhlého snímača.

Iný uhol pohľadu

Má rozlíšenie 16 MP, clonu f/2.2 a hoci nedisponuje optickou stabilizáciou, ani ju nepotrebuje. Má totiž poriadne široký uhol záberu, pri ktorom malé otrasy výslednú kvalitu snímky nijako neovplyvnia. Fotky vytvorené pomocou tohto senzora sú inak prekvapivo ostré, ostrejšie než má konkurencia a nedá nám nepochváliť ani viac ako slušný dynamický rozsah.

Motorola one zoom okrem tohto všetkého obsahuje aj snímač hĺbky ostrosti, ktorý vám umožní vytvárať portréty s rozmazaným pozadím. Rozmazať pritom môžete aj pozadie selfie fotografií, ktoré dokážete zachytiť najviac v 25 MP rozlíšení. Ako teda môžete vidieť, Motorola one zoom ponúka skvelú fotografickú variabilitu, a to navyše za atraktívnu cenu.

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Motorola.

23.9.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+