MojAndroid

Dokonalý telefón musí byť dokonalý po všetkých stránkach, a teda aj z hľadiska výdrže batérie. Zariadenie, s ktorým dokážete vytvoriť dychberúce fotografie je síce skvelé, no ak sa vám vybije už po dvadsiatich minútach fotenia, zrejme s ním nebudete úplne spokojný. A sú si toho vedomí aj zástupcovia spoločnosti Motorola.

Dva dni ľavou zadnou

Práve z tohto dôvodu vybavili vlajkovú loď modelového radu Motorola one obrovskou, až 4000 mAh batériou. Pri zabezpečení dlhšej výdrže zariadenia však veľká batéria nestačí. Motorola one zoom preto obsahuje aj moderný 8-jadrový procesor vyrobený úspornou, 11 nm technológiou. Zároveň disponuje skvelo optimalizovaným systémom, ktorý jej v zabezpečení dlhšej výdrže pomáha.

Motorola one zoom dizajn

Novinka má tak všetky papierové predpoklady na to, aby dokázala svojim používateľom kryť chrbát dlhšie ako len po dobu jedného dňa. No a tieto papierové predpoklady nezostávajú len na papieri, ale prejavujú sa aj pri reálnom používaní. Počas nášho testovania smartfónu Motorola one zoom sme spravidla vyhľadávali nabíjačku po dvojdňovej výdrži.

Treba pritom povedať, že menej náročnému používateľovi by zvládla odolávať pokojne aj tri dni. Za jeden deň sme dosahovali v priemere 3-4 hodiny aktívnej obrazovky. Prehliadali sme najmä sociálne siete, internet, chvíľku sme sledovali videá na YouTube a sem-tam sme vytvorili nejakú tú fotku alebo video. K tomu všetkému sa pridalo aj hranie jednoduchých hier.

Netradičné LED svetlo

No a najlepšie na tom celom je, že takto skvelú výdrž sme dosiahli bez akýchkoľvek obmedzení. So šetriacim režimom by ste ju tak dokázali ešte o čosi predĺžiť. Kvôli veľkej batérii sa Motorola one zoom nabíja o trochu dlhšie. Keďže však väčšina z nás aj tak nabíja svoj telefón cez noc, toto vám veľmi prekážať nemusí.

Naopak môžete oceniť to, že novinka obsahuje svietiace logo výrobcu na svojej zadnej strane. To svieti nielen po príchode nejakých upozornení, ale aj pri nabíjaní. Vďaka tomu dokážete rýchlo a ľahko nájsť svoj telefón aj v úplnej tme.

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Motorola.

25.9.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+