MojAndroid

Trend v oblasti displejov je aspoň na niekoľko najbližších rokov jasný. Preferované sú OLED obrazovky, ktoré v priamom porovnaní s LCD obrazovkami ponúkajú hneď niekoľko výhod. No a práve z tohto dôvodu disponuje OLED displejom aj smartfón Motorola one zoom.

Skutočne čierna čierna

Doposiaľ najlepšie vybavené Motorola one zariadenie sa pýši Super AMOLED panelom. Ten má priam neuveriteľne živé farby, z ktorých vás nepochybne najviac dostane skutočne čierna čierna. Hlavnou výhodou AMOLED technológie je totiž to, že pri zobrazovaní čiernej farby sú jednotlivé pixely neaktívne. Okrem toho, že to naozaj dobre vyzerá, môžeme povedať, že zároveň i v nemalej miere šetrí batériu.

Čo sa ďalších technických špecifikácií týka, displej má 6,39-palcovú uhlopriečku s pomerom strán 19,5:9. Telefón je teda jemne natiahnutý do dĺžky, vďaka čomu veľmi pohodlne sadne aj do jednej ruky. Rozlíšenie je FullHD+, pričom konkrétne ide o hodnotu 2340 × 1080 pixelov. Celková jemnosť predstavuje jemných 403 ppi, čo znamená, že voľným okom nemáte doslova žiadnu šancu jednotlivé pixely identifikovať.

Motorola one zoom výrez v displeji

Okrem viac ako dostatočného rozlíšenia sa zobrazovač pýši aj veľmi dobrou maximálnou svietivosťou. To znamená, že ani v tých najslnečnejších dňoch nebudete mať žiadne ťažkosti s obsluhou tohto telefónu. Inak, displej novinky Motorola one zoom zaberá až 84,6 % jej prednej plochy. Len pre porovnanie, displej najnovšieho iPhonu zaberá len 82,1 % jeho prednej plochy, a to stojí dvakrát toľko peňazí.

Skener odtlačkov sa neustále učí

Po dizajnovej stránke sa predná strana náramne vydarila a veľmi ju nenarúša ani maličký výrez selfie foťáku. Ten má tvar písmena U a už po chvíľke používania tohto zariadenia ho budete ignorovať. Ignorovať ale nebudete skener odtlačkov prstov, ktorý je zabudovaný priamo v obrazovke, respektíve pod ňou. Ide o optický skener, ktorý je sám o sebe celkom rýchly a presný. Jeho rýchlosť a presnosť sa však počas používania zlepšuje.

Motorola one zoom skener odtlačkov v displeji

Tento skener je, tak ako aj celý tento smartfón, inteligentný. Využíva technológiu nepretržitého strojového učenia, ktorá si doslova nedá pokoj, až kým vám neponúkne ten najvyšší komfort pri odomykaní. Už týždeň po zaregistrovaní odtlačku prsta sa odomykanie citeľne zrýchli a zrýchľovať sa bude aj naďalej. Motorola je v tomto smere ďalej od konkurencie, keďže tá technológiu strojového učenia pre skener odtlačkov neponúka.

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Motorola.

20.9.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+