MojAndroid

Motorola v poslednom čase predstavila viacero zaujímavých noviniek. Po prvotnom ošiali z drahej vlajkovej lode Motorola edge+ sme sa dostali opäť do vôd, na ktoré si výrobca brúsi zuby už dlhšie. A celkom sa mu darí. Ide o strednú triedu, v ktorej ponúka smartfóny s výborným pomerom výkon/cena. A nová Motorola one fusion+ nebude výnimkou.


Za odporúčanú cenu 299 eur ponúkne skvelú výdrž, atraktívny dizajn s bielou prednou stranou, pekný a veľký displej, vysúvací selfie fotoaparát a 64-megapixelový fotoaparát.

Parametre

Rozmery 162,9 x 76,4 x 9,6 mm
Hmotnosť 210 gramov
Procesor Qualcomm Snapdragon 730 (8 nm)
RAM 6 GB
Úložisko 128 GB + microSD
Operačný systém Android 10
Fotoaparát 64 MP, f/1.8 (hlavný snímač)

8 MP, f/2.2 (ultra-širokouhlý)

5 MP, f/2.2 (makro)

2 MP, f/2.2 (snímač hĺbky)

3,5 mm jack Áno
NFC Nie
Batéria 5000 mAh
Cena 299 eur

Časti recenzie

 

andreashop affiliate Motorola one fusion+
hej sk affiliate Motorola one fusion+
datart affiliate Motorola one fusion+
alza affiliate Motorola one fusion+

Balenie: Len to, čo potrebujete

Predajné balenie Motoroly one fusion+ je nudné. Krabica je tmavomodrá až čierna, čo je vzhľadom na samotné farebné vyhotovenie zariadenia trochu divné. Po jej otvorení sa na vrchu nachádza samotný smartfón. Pod ním je papierová priehradka, ktorá obsahuje potrebnú dokumentáciu. Nachádza sa v nej aj nástroj na vyberanie SIM karty.

Obsah balenia

 • Motorola one fusion+
 • USB-C kábel
 • 18 W nabíjačka
 • nástroj na vyberanie SIM karty
 • dokumentácia

Prijal by som aspoň nejaký základný ochranný obal. Ten sa tu bohužiaľ nenachádza. Čo tu ale je, je USB-C kábel a nabíjačka. Tá obsahuje klasický veľký USB konektor a dokáže dodať maximálny výkon 18 W. To je aj maximálny nabíjací výkon samotného zariadenia.

Konštrukcia a dizajn: Vyčnieva z davu

Motorola one fusion+ je dôkazom, že aj za cenu pod 300 eur je možné vyrobiť zariadenie, ktoré bude atraktívne. Neponúka síce žiadne hodnotné materiály, rám aj zadná strana sú plastové. Biele farebné vyhotovenie nezachytáva odtlačky prstov, čo je v týchto časoch skôr raritou. A páči sa mi to.

Motorola one fusion+ fotoaparat

A práve biela farba je to, čo novinku oddeľuje prakticky od všetkej konkurencie. Biela je totiž aj predná strana. Pripomína mi to časy LG G2, ktorý sa mi v bielom farebnom vyhotovení extrémne páčil. V tomto prípade mi dokonca neprekáža ani trochu väčší rámik v spodnej časti zariadenia. Rámik nad displejom a na bokoch sú prakticky rovnako hrubé a tiež nepatria medzi najtenšie. Keby boli ešte tenšie, vyzeralo by to ešte lepšie.

Rovnako sa mi páči, že celistvosť prednej strany nijako nenarúša selfie fotoaparát. V displeji by ste ho hľadali márne, vysúva sa z hornej časti zariadenia. Toto riešenie sa mi páči. Problémom by síce mohla byť chýbajúca vodoodolnosť, no v tejto cenovke by tu pravdepodobne aj tak nebola.

Motorola one fusion+ zadna strana

Pri silnejšom zatlačení konštrukcie je počuť jemnučké praskanie. Našťastie to nie je nič extrémne a je to v norme. Ľavá strana neobsahuje žiadne hardvérové prvky. Všetky tlačidlá sú umiestnené na pravej strane.

Motorola one fusion+ tlacidla

Najnižšie sa nachádza zapínacie tlačidlo, nad ním je ovládač hlasitosti. To ale nie je všetko. Vyššie sa nachádza ešte jedno špeciálne tlačidlo, ktoré spustí Google asistenta. Osobne v ňom nevidím význam, keďže asistenta spúšťam hlasom. Motorola tým ale chcela povedať, že úzko spolupracuje s Googlom. Ale mať samostatné tlačidlo asistenta je podľa mňa zbytočné.

Inak k tlačidlám nemám výhrady. Ich nahmatanie je v poriadku a stláčanie príjemné. Sú síce plastové, no to nijako neuberá kvalite ich používania.

Motorola one fusion+ tlacidla

Na vrchu sa nachádza šuflík na dve SIM karty, pričom jeden zo slotov je zdieľaný so slotom na pamäťovú kartu. Potom je tu spomínaný vysúvací selfie fotoaparát. No a spodná strana už tradične obsahuje USB-C konektor a reproduktor. Poteší aj 3,5 mm audio jack, ktorý sa tiež nachádza na spodnej strane.

Zadná strana obsahuje štvoricu fotoaparátov vpravo hore, vedľa ktorých sa nachádza LED blesk. V strede hornej časti je umiestnený snímač odtlačkov prstov, ktorý už tradične, ale stále efektívne, dopĺňa logo výrobcu. Zadná časť je mierne texturovaná, avšak textúru nie je na dotyk cítiť. Nevyzerá to vôbec zle, no hlavne to plní funkciu eliminovania odtlačkov prstov.

Možnosti odomykania: Rýchlo a spoľahlivo

Snímač odtlačkov prstov nenasleduje aktuálne trendy. A to je len dobre. Radšej budem mať kvalitný a rýchly snímač vzadu, ako takmer nepoužiteľný vpredu. A presne toto je prípad Motoroly fusion+. Snímač odtlačkov prstov je klasický hardvérový a nachádza sa na zadnej strane.

Funkčnosť je výborná. Registrácia prstu trvá len pár sekúnd a všetko funguje presne tak, ako by fungovať malo. Zo 100 pokusov sa mi možno 3x stalo, že sa zariadenie neodomklo na prvýkrát. Rýchlosťou patrí snímač tiež medzi tie rýchlejšie. V tomto smere nemám žiadne výhrady.

Motorola one fusion+ snimac odtlackov prstov

Ak radi odomykáte smartfóny pomocou tváre, toto zariadenie nie je pre vás. Jednoducho túto možnosť nemá. Aj keby tu odomykanie tvárou bolo, určite by nebolo veľmi rýchle. Dôvod je jasný – vysúvací selfie fotoaparát.

Displej: Slušný štandard

Ak by som mal v krátkosti zhodnotiť displej, zaradil by som ho medzi vydarené. Jasné, na tých najlepších samozrejme nemá už len z dôvodu, že ide o IPS panel a nie modernejší OLED. Pochváliť sa môže relatívne veľkou uhlopriečkou 6,5″ a rozlíšením 2340 x 1080 pixelov.

Motorola one fusion+ temy

Jemnosť displeja sa zastavila na hodnote 396 ppi, čo je absolútne dostatočná hodnota. Čo sa mi páči, je veľmi slušné farebné podanie. Farby sú dostatočne živé, no nie príliš. Chválim aj viditeľnosť na slnku, ktorá je naozaj výborná.

Trochu ma hnevalo automatické nastavenie jasu. Vždy bol jas o niečo silnejší, ako by som si prial. Ani po následnej úprave som sa nedostal na hodnoty, ktoré by mi vyhovovali. Potom to už bolo príliš tmavé a podobne. Tak som to nechal kompletne na automatiku.

S pozorovacími uhlami už tradične nie je problém. Ten by som pri smartfóne za 300 eur ani nečakal. Chválim aj maximálny jas. Displej dokáže svietiť naozaj poriadne. A čo je najlepšie, nič ho nenarúša. Žiadny výrez či diera pre selfie fotoaparát. Takto sa mi to páči.

Obnovovacia frekvencia je štandardných 60 Hz. V tejto cenovej hladine viac čakať ani nemôžeme. V poriadku je aj oleofóbna vrstva, mastnotu a odtlačky dokáže displej celkom účinne odrážať. Zatiaľ.

Motorola one fusion+ nastavenia displeja

V nastaveniach nechýba možnosť prepnúť prostredie do tmavých farieb. Keby sa niekomu zdalo, že farby sú príliš sýte, aj s tým sa dá niečo urobiť. Napríklad zvoliť si farebný režim s názvom “Zosilnené”, prípadne “Prirodzené”. Alebo to nechať tak na predvolenom režime “Sýte”.

Akousi náhradou za always on režim je v nových zariadeniach od Motoroly takzvaná Moto obrazovka. Nechýba ani tu. Vlastne plnohodnotný always on režim by len zbytočne zaťažoval batériu, keďže sa tu nenachádza OLED displej.

Moto obrazovka sa dokáže automaticky zobraziť vtedy, keď zariadenie deteguje pohyb. A tiež po ťuknutí na vypnutý displej. Tradične zobrazuje aktuálny čas, dátum a vonkajšiu teplotu. Hore vpravo sa ukáže stav nabitia batérie. V prípade, že používateľ dostane nejaké upozornenie, zobrazí sa tu.


Tým to nekončí. S upozorneniami je možné pracovať priamo z Moto obrazovky. Stačí na nich podržať prst a zobrazí sa náhľad správy a podobne. Veľmi šikovná funkcia.

Výkon a pamäť: Vyššia stredná trieda za tri stovky

Motorola one fusion+ svojím výkonom určite nesklame. Procesor Qualcomm Snapdragon 730 môžeme smelo zaradiť medzi vyššiu strednú triedu. Je vyrobený 8 nm výrobným procesom a veľmi slušne si poradí aj s náročnejšími hrami.

Motorola one fusion+ vykon

Základná práca s telefónom, spúšťanie aplikácií, skrolovanie menu a podobne fungujú bez problémov. Všetko je dostatočne rýchle, no nie úplne bez seknutia. Trochu optimalizácie by si zaslúžil prechod na domovskú obrazovku pri použití gesta potiahnutia nahor. Nie je to síce pravidlom, no niekedy som zaregistroval jemné trhanie. Pri výkone, ktorým zariadenie disponuje, by sa to stávať nemalo.

Samotné hranie hier je s Motorolou one fusion+ celkom príjemné. Kombinácia veľkého displeja a dostatočného výkonu určite nie sú na škodu. Pomôže aj špeciálny herný režim Moto Gametime. Počas hrania tak máte k dispozícii rýchly prístup k rôznym nastaveniam, ktoré súvisia s hraním. Môžete si nastaviť blokovanie upozornení či hovorov, vypnúť Moto Akcie alebo deaktivovať automatickú reguláciu jasu.

Vyskúšal som si zahrať PUBG Mobile a hra bola hrateľná celkom dobre. Maximálne detaily som si síce nastaviť nemohol, ale herný zážitok bol aj napriek tomu dobrý. Raz za čas som zaregistroval mierne seknutie obrazu, inak hra bežala plynule a bez problémov.

6 GB operačná pamäť je v dnešnej dobe absolútne dostatočná. Na beh systému, aplikácií aj hier. Absolútne nemôžem povedať, že by som sa stretol s nedostatkom operačnej pamäte. Aplikácia CPU-Z mi ukazovala väčšinou približne 1,5 GB RAM voľnej.

Problém určite nebude ani s kapacitou vnútorného úložiska. V tejto cenovej kategórii je 128 GB veľmi príjemná hodnota. Navyše je pamäť rozšíriteľná pamäťovou kartou microSD. Systém informuje o 108 GB úložisku, z ktorého je pre dáta používateľa voľných približne 95 GB. Už po nainštalovaní všetkých aplikácií, ktoré používam.

Systém: Čistý Android s užitočnými vylepšeniami

Je to tak. Operačný systém Android sa mi najviac páči vo svojej čistej podobe. Presne tak, ako to Google chcel. Rôzne nadstavby od výrobcov síce ponúkajú zaujímavé možnosti prispôsobenia, no pre mňa to nie je ono. Samotný systém sa dá vďaka množstvu aplikácií prispôsobiť do najmenšieho detailu.

Smartfóny od Motoroly mám práve vďaka tomuto rád. Je tu čistý Android. To ale neznamená, že používateľ príde o dôležité funkcie a vylepšenia. Všetky sú pekne pripravené v aplikácii s názvom Moto. Moto obrazovku a jej možnosti som už spomínal v časti o displeji, no tým to ani zďaleka nekončí.

Sú tu totiž Moto Akcie. Každý, kto Motorolu vlastnil, určite vie, o čom je reč. Ide vlastne o rýchle skratky k najpoužívanejším a najdôležitejším funkciám. Napríklad rýchlym otočením zápästia dvakrát po sebe zapnem fotoaparát. Zvislým potrasením zase zapnem baterku. Rýchle a šikovné.

Ak naraz podržím na displeji tri prsty, urobím snímku obrazovky. Nechýbajú tu tiež funkcie ako aktivovanie režimu nerušiť po otočení či stlmenie vyzváňania po zdvihnutí. Všetky tieto funkcie je samozrejme možné deaktivovať. Pokiaľ by sa vám ich používanie nepáčilo.

Operačným systémom je najnovší Android 10 so všetkými funkciami, ktoré k nemu patria. Najzaujímavejšie je určite pokročilé ovládanie gestami a samozrejme aj tmavý režim naprieč celým systémom, ktorému sa vedia prispôsobiť aj samotné aplikácie. Ak teda tmavý režim podporujú.

Zaujímavé sú aj možnosti úpravy systému. Ak vojdete do nastavení obrazovky a v nej zvolíte možnosť štýly, dostanete sa do zaujímavého rozhrania, kde je možné nastaviť viacero dizajnových prvkov. Môžete si zvoliť vlastné písmo, farbu, tvar ikôn a tiež ich rozloženie. Zaujímavá funkcia, ktorá môže váš smartfón oživiť.

Multimédiá: Nie je sa na čo sťažovať

Motorola one fusion má dostatok výkonu na to, aby zvládla prehrať 4K video bez jediného seknutia. Veľký a pekný displej zase zaistí, že budú vaše videá či obrázky vyzerať vždy dobre. Potešili by ma napríklad stereo reproduktory, ktoré tu nie sú. A Motorola je schopná ich dať aj do smartfónu s cenou pod 300 eur, ako sme sa už mohli presvedčiť.

Jediný reproduktor sa nachádza na spodnej strane, vpravo od USB-C konektora. Jeho zvukový prejav ale nie je vôbec zlý. S najlepšími smartfónmi so stereo reproduktormi sa porovnávať nemôže, no dokáže hrať celkom nahlas. A je to aj počúvateľné. Hlbšie tóny sú síce slabšie, no teší msa, že ani pri maximálnej hlasitosti nie je zvuk extrémne degradovaný. Proste hrá celkom slušne.

Motorola one fusion+ displej

Poloha na spodnej strane môže byť trochu problémová. Je totiž celkom ľahké reproduktor zakryť dlaňou pri držaní naležato. Treba si na to dávať pozor. Vo vlajkových lodiach sa s ním stretávame čoraz menej, no v strednej triede je stále štandardom. Reč je o 3,5 mm audio jacku. Nachádza sa na spodnej strane oproti hlasitému reproduktoru.

Menej nároční používatelia by ocenili napríklad základné slúchadlá v balení, tí náročnejší určite majú svoje. Buď klasické s 3,5 mm audio jackom alebo bezdrôtové. Motorola one fusion+ vám vyjde v ústrety v oboch prípadoch. Osobne som počas testovania počúval hudbu cez Bluetooth slúchadlá Sony WF-1000XM3 a nemôžem sa sťažovať.

Motorola one fusion+ zadna strana

Pre tých, ktorí nemajú veľký dátový balík a radi počúvajú napríklad rádio, sú tu dobré správy. Motorola one fusion+ podporuje klasické FM rádio. Pre príjem signálu je nutné pripojiť káblové slúchadlá. Skúšal som to bez nich, rádio sa síce spustilo, no nedokázal som naladiť žiadnu stanicu. Opäť by sa zišli nejaké slúchadlá priamo v balení.

V nastaveniach som našiel celkom zaujímavé možnosti úpravy zvuku a zvukových efektov. K dispozícii sú tri prednastavené režimy – 3D Stereo, Kino a Živé vystúpenie. Každý z nich zmení zvukový prejav dosť výrazne. Čo ma zaujalo viac, sú možnosti vlastného nastavenia. K dispozícii sú 4 prednastavené ekvalizéry. Prijal by som aj možnosť vlastného ekvalizéru, no tá tu chýba. Vo vlastnom nastavení sú okrem ekvalizéru ešte nastavenia priestorového zvuku, na výber je opäť zo štyroch prednastavených možností.

Vlastnou galériou zariadenie nedisponuje, súbory sa ukladajú do Google fotiek. Pre mňa ideálne riešenie, mám neobmedzené úložisko vo vysokej kvalite a som spokojný. Pokiaľ by niekomu klasická offline galéria chýbala, v obchode Google Play nájde množstvo kvalitných aplikácií.

Konektivita: Kde je NFC?

Pokiaľ vám neprekážajú väčšie rozmery a hmotnosť, telefonovanie je celkom príjemné. Trochu slabé mi prišlo slúchadlo, počul som už aj hlasnejšie s vyváženejším zvukom. Druhá strana sa na kvalitu hovoru nesťažovala. K dispozícii sú dva sloty na SIM kartu, pričom ten druhý je zdieľaný so slotom na pamäťovú kartu. Obe SIM karty podporujú aj 4G pripojenie a je možné si zvoliť prednastavenú kartu pre telefonáty, SMS správy a dáta. To ale nie je žiadnou novinkou.

Motorola one fusion+ detail displej

Pre mňa osobne najväčším nedostatkom celkom vydareného smartfónu je absencia NFC. Mobilom tak v obchodoch bezkontaktne nezaplatíte. Náhradou môže byť využitie platieb hodinkami – Fitbit Pay alebo Garmin Pay. Presne tak som Motorolu one fusion+ používal ja. Moje hodinky Fitbit Versa zvládajú platby bezproblémovo, no v prvom rade je potrebné, aby tieto služby podporovala aj vaša banka. Preto odporúčam článok Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay: Zoznam podporovaných bánk na Slovensku.

Motorola one fusion+ USB jack

Inak k možnostiam konektivity výhrady nemám. Bluetooth je vo verzii 5.0, GPS je samozrejmosťou. Testovanie navigácie dopadlo na výbornú. Signál si zariadenie držalo a všetko fungovalo tak, ako som očakával. Niekomu možno bude chýbať infračervený port.

Fotoaparát: Dva snímače navyše

Novinka láka na štyri fotoaparáty vzadu. Hlavný snímač ponúka rozlíšenie až 64 megapixelov. Spája 4 pixely do jedného, výsledkom čoho je fotografia s rozlíšením 16 megapixelov. Počas testovania som neprišiel na to, ako z telefónu dostať fotografiu v plnom rozlíšení 64 MP. Okrem 16 MP mám k dispozícii ešte 12 MP. Nepomohlo an prepnutie do manuálneho režimu.

Motorola one fusion+ vysuvaci fotoaparat

Mimochodom, zariadenie zvláda fotiť aj vo formáte RAW, ktorý sa môže hodiť pre následné úpravy. Už tradičná a dobre známa fotoaplikácia od Motoroly stále ponúka všetky zaujímavé funkcie. Spomenúť môžem napríklad efekt zvýraznenej farby, kedy si na displeji vyberiete bod v určitej farbe a tú farbu zariadenie zvýrazní. Všetko ostatné je čiernobiele.

Motorola one fusion+ fotenie

Nepríjemne som bol prekvapený z rýchlosti aplikácie. Možno ani nie samotnej aplikácie, ale ukladania fotografií. Hlavne tie nočné ukladá dosť dlho. A to nehovorím o fotografiách, ktoré sú vytvorené pomocou špeciálneho nočného režimu.

Fotografie vytvorené hlavným snímačom sú cez deň veľmi pekné a dostatočne detailné. Spájanie pixelov sa osvedčilo aj v noci, na nočné fotografie sa dá pozerať. V náročnejších podmienkach môže prísť vhod aj špeciálny nočný režim. Niekedy dokáže fotografiu vylepšiť celkom značne, inokedy len tak mierne. Závisí to od viacerých faktorov, hlavne tých svetelných.

Ultra-širokouhlý snímač je aktuálnym trendom a je len a len dobré, že naň Motorola nezabudla. Uhol záberu 118 stupňov nepatrí medzi najlepšie, no stále lepšie ako nič. Neohúri ani rozlíšením 8 megapixelov. Denné fotografie vytvorené týmto snímačom ani zďaleka nedosahujú kvaliu hlavného snímača, v noci veľmi fotiť neodporúčam. Tiež si treba dávať pozor na scény, ktoré sú náročnejšie na dynamický rozsah. Fotky sú celkovo vyblednuté, so slabými farbami a tiež aj detailmi.

Keď v špecifikáciách nejakého smartfónu vidím makro objektív, nie som veľmi nadšený. A nebol som ani v tomto prípade. Napríklad taký OnePlus nám ukázal, že makro fotografie je možné vytvoriť štandardným objektívom, ultra-širokouhlým objektívom a aj teleobjektívom. Tak prečo na to potrebujeme mať ešte ďalší špeciálny objektív? Neviem. Tento aspoň dokáže zaostrovať.

Posledným objektívom, ktorý je tiež len do počtu, je hĺbkový snímač, ktorý pomáha pri portrétových fotografiách s rozmazaným pozadím. Oveľa radšej by som namiesto neho videl teleobjektív, ktorý by jeho úlohu plnohodnotne zastúpil a tiež by dokázal bezstratovo priblížiť scénu. Motorola one fusion+ by kľudne mohla mať vzadu len dva objektívy – ten hlavný a ultra-širokouhlý. Ale to by v roku 2020 nebolo “in”.

Veľmi náročná scéna s minimom svetla:

Riešenie selfie fotoaparátu sa mi páči. Okrem toho, že je zariadenie s pohyblivou časťou zaujímavejšie, výrobca nemusel kvôli nemu ukrojiť z displeja. A to je pre mňa najväčšie plus. Mínusom môže byť práve to, že ide o pohyblivú časť, ktorá je náchylnejšia na poškodenie. A zo selfie snímača dokážu vyliezť celkom slušné fotky. Spočiatku som tomu veľmi neveril, počas snímania totiž pozadie za mnou vyzeralo extrémne prepálené. Keď som sa ale na fotku pozrel po uložení do galérie, softvér urobil slušnú prácu a vôbec to nebolo zlé. Opäť odporúčam robiť si selfíčka hlavne cez deň, v noci ide kvalita výrazne dole a prichádza neželaný šum.

 

Maximom pre video je 4K s 30 snímkami za sekundu. Takéto video je detailné, stabilizácia je slabšia. Radšej natáčam vo FullHD rozlíšeni, kde mám možnosť 60 snímok za sekundu. Všimol som si, že zariadenie dosť pomaly preostruje, čo môže byť v niektorých situáciách problémom. K dispozícii je aj spomalené video, a to vo FullHD rozlíšení so 120 fps, prípadne v HD rozlíšení s 240 fps.

ukážkové videá

Batéria: Dvojdňová výdrž bez väčšieho obmedzovania

Nová Motorola fusion+ potvrdzuje dobré meno výrobcu na poli výdrže batérií. Motoroly už dlhšie patria medzi to lepšie, čo môžeme na trhu smartfónov vidieť. A nie vždy k tomu potrebovali najsilnejšie batérie. Tu sa ale žiadne kompromisy nerobili. Novinka je osadená akumulátorom s kapacitou rovných 5000 mAh. A je to poznať. Nie len na vyššej hmotnosti a hrúbke zariadenia, ale aj na výdrži.

Dva bez nabíjačky pre mňa počas testovania neboli väčším problémom. Myslím tým bežné používanie. Nejaký ten telefonát, kontrola e-mailov, hodina až dve sociálnych sietí, niekoľko fotografií, nonstop  zapnuté dáta a Wi-Fi. Bez hrania hier. V telefóne boli vložené dve SIM karty od rôznych operátorov. V tomto režime som naozaj nabíjal raz za dva dni.

Motorola one fusion+ moto akcie

Milo prekvapený som bol z minimálnej spotreby batérie počas noci. Za približne 8-9 hodín mi zmizli približne 3 percentá batérie. Samozrejme, bol som v režime offline. V prípade iných zariadení je bežnou praxou, že za noc stratím 6 a viac percent.

Spoľahnúť sa tiež môžete na bezproblémovú celodennú výdrž pri náročnom používaní. Stále vám večer niečo v batérii zostane. Ak je tu niekto, kto hľadá dobre vybavený smartfón za cenu do 300 eur s dôrazom na dobrú výdrž, Motorola one fusion+ bude veľmi silným kandidátom.

Pre prípad núdze sa tu nachádza jednoduchý šetrič batérie, ktorý dokáže výdrž ešte o niečo predĺžiť. Môžete si ho aj naplánovať, aktivuje sa napríklad pri vami zvolenej úrovni nabitia batérie.

Rýchlosť nabíjania už nie je taká dobrá ako výdrž samotná. Technológia TurboPower s výkonom 18 W je na batériu s kapacitou 5000 mAh málo. Tušil som to už predtým, ako som začal s testom rýchlosti nabíjania, ktoré moje obavy len potvrdil. Z 0 na 100 % sa zariadenie nabilo za 2 hodiny aj 16 minút. To je hodnota, ktorá patrí v roku 2020 medzi najhoršie.

Test rýchlosti nabíjania:

 • 15 min: 14 %
 • 30 min: 31 %
 • 45 min: 44 %
 • 60 min: 57 %
 • Celkové nabitie: 2:16 hod.

Na druhú stranu, čím je nabíjanie pomalšie, tým dlhšia je životnosť batérie. Aspoň že pomalé nabíjanie kompenzuje skvelá výdrž. Za hodinu nabíjania sa Motorola one fusion+ nabila na 57 percent, čo je dostatočná hodnota na bezproblémové fungovanie počas celého jedného dňa.

Záverečné hodnotenie

Nová Motorola one fusion+ hrá na city. Jej hlavnou zbraňou bude atraktívny dizajn s bielym farebným vyhotovením, ktoré nezachytáva odtlačky prstov v kombinácii so slušným pomerom výkon/cena. Niekoho môže od kúpy odradiť plastová konštrukcia, niekoho vyššia hmotnosť a hrúbka. Dôvodom je použitie silnej batérie s kapacitou 5000 mAh. Odmenou za to je skvelá výdrž.

Motorola one fusion+ fotoaparat

Najväčší nedostatok vidím v absencii NFC. Smartfón za 300 eur by mal byť schopný v roku 2020 bezkontaktnej platby. Na druhú stranu chápem, že nie všetci používatelia platia mobilom, niekoho tento parameter nemusí zaujímať vôbec. Trochu problémom môže byť aj pomalší fotoaparát (najmä v noci). Z výhod ešte spomeniem pekný displej a snímač odtlačkov prstov, ktorý je rýchly a spoľahlivý.

andreashop affiliate Motorola one fusion+
hej sk affiliate Motorola one fusion+
datart affiliate Motorola one fusion+
alza affiliate Motorola one fusion+

Konkurencia

Huawei P40 Lite

Taktiež horúca novinka z konkurenčnej stajne. Huawei P40 Lite teraz kúpite v overených e-shopoch za približne 250 eur, čo z neho robí skvelý smartfón v pomere výkon/cena. Ak vám neprekáža absencia služieb Google. Oproti Motorole ponúka o niečo vyšší výkon, podobne kvalitný displej a aj fotoaparát. Zaostávať bude zase vo výdrži na jedno nabitie. Rozhodujúcim faktorom môže byť aj používateľská nadstavba. Zatiaľ čo Huawei stavil na svoju vlastnú, Motorola ponúkne čistý Android s nejakými extra funkciami navyše.

Huawei p40 Lite


Sony Xperia 10 II

Najnovšia Xperia strednej triedy zaujme dizajnom a vodoodolnosťou. Tiež ponúkne kvalitnejší OLED displej a kompaktnejšie rozmery. Predajná cena je o približne 50 eur vyššia. Motorola vyhráva z pohľadu parametrov. Má lepší fotoaparát, dlhšiu výdrž a ponúkne vyšší výkon. Lepší je aj reproduktor a čo je dôležité, ponúkne oveľa rýchlejší snímač odtlačkov prstov. Výhodou Xperie môže byť prítomnosť technológie NFC, ktoré Motorole chýba.

Sony Xperia 10 II instagram


Redmi Note 9 Pro

Silný konkurent každého smartfónu v cene okolo 300 eur, za ktorú sa aj predáva. S Motorolou môže súperiť vo výdrži, keďže ponúka ešte o 20 mAh silnejšiu batériu. Nabíjanie je vďaka výkonu 30 W rýchlejšie. Spoľahnúť sa tiež môžete na veľký a pekný IPS displej. Zariadenie hlavným fotoaparátom s rozlíšením 64 MP, podobne ako Motorola. Obidve zariadenia zdieľajú aj ďalšie funkcie. Ponúknu spoľahlivé snímače odtlačkov prstov, 3,5 mm jack a aj FM rádio. Redmi podporuje NFC, zatiaľ čo Motorola nie.


Redmi Note 9 Pro fotoaparat

7.8

Motorola one fusion+

Za tri stovky veľmi slušný smartfón. Výborná je výdrž batérie a poteší aj atraktívnym dizajnom (v prípade bieleho farebného vyhotovenia). Telo je plastové, čo na luxuse nepridáva. Tiež je pri zatlačení počuť jemné škrípanie. Časy, kedy sme toto riešili, si už takmer ani nepamätám. Displej je veľmi pekný a jeho viditeľnosť na slnku je ukážková. Najväčším nedostatkom je chýbajúce NFC.

zobraziť celú recenziu
60 %
Konštrukcia a dizajn
80 %
Displej
80 %
Výkon
90 %
Výdrž batérie
90 %
Cena
70 %
Fotoaparát

 • Atraktívny dizajn (v bielom farebnom vyhotovení)
 • Pomer výkon/cena
 • Rýchly a spoľahlivý snímač odtlačkov prstov
 • Pekný displej
 • Výborná výdrž

 • Chýba NFC
 • Lacná škrípajúca konštrukcia
 • Pomalý fotoaparát
 • Pomalé nabíjanie

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+