MojAndroid

Kvalita fotografií smartfónov je v dnešnej dobe jedným z hlavných rozhodujúcich parametrov pri kúpe nových modelov. Motorola si to určite uvedomuje. Aj preto ponúka Motorola moto g9 plus až 4 snímače na zadnej strane. Opäť tu máme jeden objektív, ktorý pomáha rozostriť pozadie a je úplne zbytočný.


Motorola moto g9 plus

Väčšinou kritizujem aj použitie makro objektívu, aj v tomto prípade by som prežil aj bez neho. Oproti podobne drahým konkurentom ale ponúka výhodu v podobe automatického zaostrovania. V dobrých svetelných podmienkach dokážete vytvoriť celkom slušné zábery. Len pozor na veľmi nízke rozlíšenie.

Parametre fotoaparátu

Hlavný snímač 64 MP, f/1.8, PDAF
Ultra-širokouhlý objektív 8 MP, f/2.2
Makro objektív 2 MP, f/2.2
Snímač rozostrenia pozadia 2 MP, f/2.2
Selfie fotoaparát 16 MP, /2.0

Motorola moto g9 plus a fotoaplikácia

Aplikácia fotoaparátu je už stará známa. Obsahuje všetky nevyhnutné nastavenia a ak si na ňu zvyknete,  budete ju len chváliť. Občas nepríjemne prekvapí pomalšou reakciou, ale nie je to vôbec pravidlom. K dispozícii je viacero režimov, nechýba portrét, nočný režim a špeciálny režim s názvom Zvýraznená farba. V rámci neho stačí počas snímania ťuknúť na hocijaký objekt a konkrétna farba bude na fotografii zvýraznená, zatiaľ čo ostatné budú čiernobiele.

Fotiť je možné aj v maximálnom rozlíšení 64 MP. Prednastavené je 16 MP rozlíšenie, ktoré ponúkne podstatne lepší dynamický rozsah. Len škoda, že tu nie je optická stabilizácia obrazu.

Kvalita fotografií nevybočuje zo štandardu

Fotografie, ktoré som vytvoril pomocou hlavného fotoaparátu, sa mi páčia. Cez deň sú veľmi pekné, v noci je to síce horšie, no výrazne vie pomôcť nočný režim. Niekedy až príliš a fotky vyzerajú neprirodzene. Zariadenie má tendenciu pri nočnom režime zvýrazniť teplejšie farby. Najviac problémov má smartfón tesne po západe a pred východom slnka. V týchto časoch sú fotky trochu rozostrené.

Ultra-širokouhlý snímač je v dnešných časoch doslova nutnosťou. V Motorole moto g9 plus plní svoju funkciu dobre. Cez deň za dobrého svetla získate celkom pekné fotky. S ubúdajúcim svetlom je to horšie. Celkovo je kvalita ultra-širokouhlého snímača porovnateľná s ostatnými modelmi v podobnej cenovej kategórii. To znamená, že zázraky očakávať nemôžete. Príjemným prekvapením pre mňa bol nočný režim dostupný aj pre tento snímač. Bez neho sa v noci absolútne fotiť neoplatí.

Portrétové fotografie s rozmazaním pozadia sú celkom pekné. Už pri samotnom fotografovaní máte možnosť nastaviť si úroveň rozmazania. Osobne by som nešiel do extrémov a posuvník by som nechal niekde v strede. Pri tomto nastavení je pozadie príjemne rozostrené, zatiaľ čo objekt v strede zostáva celý ostrý.

Selfie fotoaparát je opäť priemerný a nijako nevybočuje z kvalitatívneho štandardu cenovej kategórie smartfónu. Znovu tu platí, že za pekného počasia sú fotky celkom kvalitné, v noci prakticky nepoužiteľné. Takže žiadne prekvapenie. Automatickým zaostrovaním nedisponuje a musíte si dávať pozor na to, v akej vzdialenosti od tváre zariadenie držíte, aby bolo zaostrenie správne.

Pochváľte sa vašimi fotografiami

Vlastníte aj vy tento smartfón? Podeľte sa s fotografiami zhotovenými vaším smartfónom vo FOTOmánii a ukážte svetu vaše výtvory. Okrem toho takýmto spôsobom môžete pomôcť každému, kto uvažuje o kúpe telefónu, no ešte predtým si chce overiť ako telefón fotí za bežných podmienok.

Nie ste majiteľom smartfónu Motorola moto g9 plus? Nevadí, aj tak sa môžete podeliť o fotografie z vášho telefónu a pomôcť tak ostatným používateľom pri výbere nového smartfónu. Prejdite na stránku FOTOmánia a pridajte fotky priamo z vášho mobilu a podeľte sa o vaše zábery s ostatnými čitateľmi.

Ako fotí konkurencia?

22.1.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+