MojAndroid

Samsung Galaxy A41 prišiel na trh už v prvej polici minulého roku, ale aj dnes je medzi zákazníkmi o neho veľký záujem. Aký majú k tomu dôvod? Okrem toho, že má smartfón pekný dizajn, kvalitný AMOLED displej a veľmi dobrú výdrž, tak je to jeden z mála kompaktných modelov na trhu. Veľmi dobré parametre má aj jeho fotoaparát. Na kvalitu jeho fotografii sa pozrieme v dnešnom článku.

Aká je konfigurácia snímačov fotoaparátu Galaxy A41?

Fotoaparát Samsung Galaxy A41 je zložený z troch snímačov a LED blesku. Hlavný 1/2-palcový snímač má 48 megapixelov, svetelnosť f/2.0, ohniskovú vzdialenosť 26 milimetrov a veľkosť pixelov 0,8 µm. Druhým je 8-megapixelový ultraširokouhlý snímač so svetelnosťou f/2.2 a uhlom záberu 123˚. Veľkosť snímaču je 1/4 palca a veľkosť jeho pixelov 1,12 µm. Posledným je 5-megapixelový hĺbkový snímač so svetelnosťou f/2.4.

Samsung Galaxy A41 fotoaparát

Selfie kamera má 25 megapixelov, svetelnosť f/2.2, ohniskovú vzdialenosť 25 milimetrov, veľkosť snímača 1/2,8 palca a veľkosť pixelov 0,9 µm. Žiadnu stabilizáciu u fotoaparátu alebo selfie kamery nehľadajte.

Aplikácia fotoaparátu obsahuje všetky základné funkcie

Aplikácia fotoaparátu ponúka iba pár režimov. Automatický režim fotenia s možnosťou prepnutia medzi hlavným a širokouhlým snímačom, video, manuálne nastavenie dynamického rozsahu, Pro režim, Panorámu a režim Jedlo. Súčasťou fotoaparátu je alternatíva ku Google Lens nazvaná Bixby Vision a funkcia rozšírenej reality Zóna AR.

 

Kvalitu ukazuje fotoaparát hlavne za denného svetla

Fotoaparát dokáže za denného svetla vytvárať solídne fotografie, ktoré vyzerajú na prvý pohľad veľmi pekne. Dynamický rozsah síce nie je široký a po priblížení fotky vidieť niekoľko nedostatkov, ale fotografie sú bez problémov použiteľné na Instagram a iné sociálne siete. Fotoaparát môže mať trochu problém so snímaním viacerých pohybujúcich sa objektov.

Vážne problémy má fotoaparát až pri slabom osvetlení a v noci. Fotografie majú viditeľný šum, sú často neostré a veľmi tmavé. Pretože aplikácia neponúka nočný režim z vyšších modelov, tak ich nemôžete ani umelo presvetliť.

Širokouhlý snímač si zaslúži pochvalu za široký uhol záberu 123 stupňov. Jeho fotografie majú aj pestrejšie farby než v prípade hlavného snímača, ale pri nočných snímkach je na tom tiež tragicky. Fotoaparát dokáže rozmazať pozadie blízkych objektov, čo sa hodí pri portrétoch a aj pri fotení prírody. Musíte si ale dať pozor aby ste sa k objektu nepriblížili až príliš, kedy sa môže rozmazať jeho najbližšia časť. Selfie kamera je na tom podobne ako hlavný fotoaparát. Za denného svetla dokáže vytvoriť pekné portréty, ale v noci sú fotky neostré a príliš zašumené.

Samsung Galaxy A41: Videá môžu byť v 4K rozlíšení

Maximálne rozlíšenie videa je 1080p s frekvenciou 30 fps. To je v dnešnej dobe málo v prípade fotoaparátu za necelé tri stovky. Počas dňa ale dokáže vytvoriť pekné videá, ak sa nerozhodnete rýchlejšie hýbať.

Fotoaparát nemá optickú a ani elektronickú stabilizáciu, čo sa okamžite prejaví. Aj napriek tomu produkuje smartfón za denného svetla pekné videá, čo sa nedá povedať o nočných videách. Rovnako je na tom selfie kamera. Napriek tomu by svojimi schopnosťami mohol fotoaparát bežnému používateľovi, ktorý ho potrebuje len na momentky, stačiť.

Pochváľte sa vašimi fotografiami

Vlastníte aj vy tento smartfón? Podeľte sa s fotografiami zhotovenými vaším smartfónom vo FOTOmánii a ukážte svetu vaše výtvory. Okrem toho takýmto spôsobom môžete pomôcť každému, kto uvažuje o kúpe telefónu, no ešte predtým si chce overiť ako telefón fotí za bežných podmienok.

Nie ste majiteľom smartfónu Samsung Galaxy A41? Nevadí, aj tak sa môžete podeliť o fotografie z vášho telefónu a pomôcť tak ostatným používateľom pri výbere nového smartfónu. Prejdite na stránku FOTOmánia a pridajte fotky priamo z vášho mobilu a podeľte sa o vaše zábery s ostatnými čitateľmi.

Samsung Galaxy A41 a konkurencia:

Náš tip
Porovnanie cien mobilných operátorov na jednom mieste? Štát pripravuje web

20.1.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+