MojAndroid

Motorola už začala aktualizovať aj rok staré smartfóny na Android 11. Príkladom sú aj spomínané Motoroly moto g8 a g8 power. Avšak Motorola nikdy nezverejnila akýkoľvek plán aktualizácií na Android 11, ako to robí väčšina výrobcov. Preto nevieme, kedy alebo ktoré zariadenia dostanú Android 11. Téme sa venuje GSMArena.

Motorola moto g8 power
Motorola moto g8 power | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Majitelia Motoroly moto g8 alebo g8 power sa môžu tešiť na Android 11

Android 11 prinesie len zopár drobných zmien, ktoré sú skôr všeobecné pre všetky zariadenia, ktoré dostanú nový Android. Majitelia sa môžu tešiť na zmeny ako Bubliny konverzácií, jednorazové povolenia, vyhradené priestory pre widget médií alebo pre konverzačné upozornenia, vylepšené Zdieľanie nablízku, Harmonogram tmavého motívu a na nový panel vypnutia zariadenia.

Čo sa týka detailov aktualizácií, tie zatiaľ vychádzajú pre Kolumbiu. Majú označenie RPE31.Q4U-47-35 a prinášajú februárové bezpečnostné záplaty. Ide o rovnakú aktualizáciu, s rovnakým označením pre obe zariadenia. čoskoro by sme sa mali aktualizácie dočkať u nás na Slovensku.

Konkurencia

Naplno aktualizujú všetci, Samsung však najrýchlejšie. Ten dodal aj tri roky starej vlajkovej lodi Galaxy S9 marcovú bezpečnostnú aktualizáciu.

LG sa snaží a aspoň zverejnilo plán aktualizácií. Lepšie neskoro ako nikdy. Aj keď jeho top modely už mali mať dávno aktualizáciu na Android 11, aby držali krok s ostatnými.

Xiaomi nezabúda ani na dostupný segment zariadení. Preto v týchto dňoch dostáva aktualizáciu na Android 11 aj Poco X3.

14.3.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+