MojAndroid

Včera internetom kolovali správy o tom, ako Lenovo prestane používať pomenovanie “Motorola” vo svojich zariadeniach. Téme sme sa venovali aj v našom článku, no zdá sa, že nie všetci pochopili správne najnovšiu stratégiu, ktorú si medzi sebou dohodli spoločnosti Lenovo a Motorola. Americká spoločnosť preto zverejnila na svojich stránkach rozsiahli blog, v ktorom vysvetľuje všetky detaily.

Primárnym plánom spoločností je ponechať Motorola Mobility ako centrálnu časť podnikovej architektúry Lenova. Celý tím, hoci je pod vedením Lenova, obsahuje stále rovnakých ľudí, ktorí doteraz pracovali na dizajne a výrobe zariadení Motorola. Ideou nie je zbaviť sa spoločnosti Motorola ako entity, ale zjednodušiť produktové portfólio spoločnosti Lenovo. Znamená to, že hoci Lenovo (Motorola) prestane na zariadeniach používať názov “Motorola”, samotná spoločnosť Motorola Mobility zostane nedotknutá.

Lenovo-Vibe-X3-foto-2

Náš tip
Lenovo Vibe X3 – najlepšie Lenovo v histórii | RECENZIA

Zmeny sa udejú pri samotných zariadeniach, aj keď nebudú na prvý pohľad viditeľné. Logo Motoroly, ktoré reprezentuje špecifické písmeno “M”, zostane na zariadeniach aj naďalej a smartfóny “Moto” budú existovať aj v naďalej po boku samostatnej skupiny zariadení Vibe od Lenova. Celé toto “divadlo” je len o marketingu, nie o zmenách vo výrobe alebo dizajne. Hlavným dôvodom, prečo Motorolu kúpil najprv Google a potom Lenovo, je to, že Motorola je vo svete známa ako jeden z najuznávanejších výrobcov mobilných zariadení. Hoci je Lenovo populárne v oblasti počítačov a notebookov, bežní ľudia túto značku medzi výrobcami smartfónov nevedia identifikovať a nevedia povedať, aké výhody prinášajú zariadenia Lenovo voči konkurencii. Preto budú niektoré mobilné zariadenia niesť označenie Moto, ktoré je vo svete známe a uznávané.

V nasledujúcich rokoch tak budú na trhu pribúdať zariadenia Moto aj Vibe, pričom každá z týchto “smartfónových rodín” sa bude zameriavať na niečo iné. Predstavte si to ako triedy zariadení, ktoré ponúka napríklad HTC (One, Desire, …). Niektorí tvrdia, že zariadenia Vibe sa budú zameriavať na masy a ponúknu najmä dobrú cenovku, zatiaľ čo Moto zariadenia prinesú top špecifikácie a extra funkcie, ktoré budú určené skôr pre veľkú skupinu fanúšikov Motoroly, ktorí budú schopní za zariadenia zaplatiť viac. Uvidíme však, ako to celé nakoniec dopadne a veríme, že spojenie týchto spoločností bude prospešné najmä pre nás, samotných používateľov.

Aktualizácia, 12. januára 2016

Oficiálne vyjadrenie spoločnosti Lenovo znie:

Motorola Mobility naďalej existuje ako spoločnosť skupiny Lenovo a je inžinierskym a konštrukčným motorom všetkých našich mobilných zariadení. Pri brandingu našich produktov však odteraz budeme celosvetovo využívať duálnu stratégiu naprieč produktovými radmi smartfónov a nositeľných technológií, ktoré budú na trh uvádzané pod značkami Moto a Vibe. Moto a Vibe budú dvoma hlavnými značkami smartfónov, predávaných pod značkou Lenovo a budú na týchto zariadeniach zobrazované. Značka “Motorola” sa pri našich produktoch nepoužíva už od uvedenia originálneho smartfónu Moto X v roku 2013.

Zdroj: Motorola

9.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+