MojAndroid

Najnovšie správy na zahraničných portáloch rozoberajú aktívne spojenie Motoroly a Lenova. Spoločnosti sa vraj dohodli na novom systéme mien pre svoje mobilné zariadenia, avšak mnohí si myslia, že Motorola ustúpi do úzadia a na trhu sa odteraz objavia iba Lenovo zariadenia. To však vôbec nie je pravda, čo dokazuje aj oficiálne vyjadrenie spoločnosti Motorola k tejto téme:

Motorola Mobility naďalej existuje ako spoločnosť skupiny Lenovo a je inžinierskym a konštrukčným motorom všetkých našich mobilných zariadení. Pri brandingu našich produktov však odteraz budeme celosvetovo využívať duálnu stratégiu naprieč produktovými radmi smartfónov a nositeľných technológií, ktoré budú na trh uvádzané pod značkami Moto a Vibe. Moto a Vibe budú dvoma hlavnými značkami smartfónov, predávaných pod značkou Lenovo a budú na týchto zariadeniach zobrazované. Značka “Motorola” sa pri našich produktoch nepoužíva už od uvedenia originálneho smartfónu Moto X v roku 2013.

Je pravdou, že v názvoch mobilných zariadení sa už neobjaví slovo “Motorola”, no ako zástupca spoločnosti povedal, to pri smartfónoch nepoužívajú už od roku 2013. Zaujímavou správou z tohto vyhlásenia je ale to, že Motorola zrejme preberá celý mobilný biznis oboch spoločností a postará sa o produkciu novej generácie smartfónov, zatiaľ čo Lenovo bude mať Motorolu stále pod palcom a zatiaľ sa bude venovať tabletom a počítačom, kde patrí medzi špičku na trhu. Tieto informácie však nie sú ničím podložené a ide iba o dohady.

Lenovo-Vibe-X3-foto-7 nexus-6-7

Vľavo Lenovo Vibe X3 a vpravo Nexus 6, ktorý vyrobila Motorola. Podobnosť je viac než jasná. 

Náš tip
TESTUJEME Lenovo Vibe X3 – pýtajte sa, čo vás zaujíma

Čo môže priniesť spojenie Motoroly a Lenova?

Motorola je veľmi silnou mobilnou značkou s dlhoročnou tradíciou. V posledných rokoch však bola akousi hračkou, ktorú si pohadzoval najprv Google a potom ju získalo Lenovo. Spojenie týchto firiem môže byť pre používateľov veľmi prospešné, pokiaľ spoločnosti vo svojich nových produktoch skĺbia najlepšie vlastnosti z oboch portfólií. Zo strany Motoroly môžeme očakávať takmer čistý Android s výbornou podporou a aktualizáciami aj po niekoľkých rokoch, no tešiť sa rozhodne môžeme aj na špecifický dizajn so zahnutým zadným krytom, prednými stereo reproduktormi a rôznymi alternatívnymi spracovaniami konštrukcie. Napríklad vymeniteľnými krytmi.

Lenovo_A7010_recenzia-3

Lenovo zas môže zariadeniam dodať kvalitnú konštrukciu z kovu alebo plastu, vysoký výkon a perfektný fotoaparát. Napríklad taký, akým disponoval Lenovo Vibe Z2 Pro (vieme, že ho vyrobil Samsung, ale budiš). Na nové zariadenia sa preto rozhodne veľmi tešíme a sme zvedaví, aké novinky predstaví Lenovo s Motorolou tento rok.

Náš tip
RECENZIA Lenovo A7010 – multimediálny borec za dobrú cenu

Zdroj: XDA

8.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+