MojAndroid

Spoločnosť Motorola sa snaží užívateľom priniesť optimálny užívateľský zážitok aj pomocou iných zariadení, ako smartfónov. Dôkazom je aj nový prívesok na kľúče Motorola Keylink, ktorý funguje jednoducho ako lokalizátor vášho strateného smartfónu, no zariadenie môže fungovať aj opačným smerom a je možné pomocou neho nájsť kľúče, keď ich niekde založíte a neviete nájsť.

Keylink sa s vašim smartfónom prepojí pomocou technológie Bluetooth a bude fungovať so smartfónmi so systémom Android, ale aj iOS. K správnemu fungovaniu budete potrebovať aplikáciu Motorola Connect a samotné zariadenie. To obsahuje iba jedno tlačidlo, po stlačení ktorého začne na vašom smartfóne vyzváňať prednastavené zvonenie a vy tak jednoducho zistíte, v ktorej miestnosti v dome ste si ho nechali. Motorola udáva, že spojenie by malo fungovať do vzdialenosti až 30 metrov, aj keď v bytoch a zastavaných priestoroch bude táto vzdialenosť určite kratšia.

motorola-keylink-cover

Pridanou hodnotou zariadenia je, že ak máte na vašom smartfóne nainštalovanú najnovšiu verziu systému Android Lollipop, prívesok Keylink môžete využiť ako overené zariadenie a pri vzájomnom prepojení si môžete vypnúť nutnosť zadávania uzamykacieho vzoru alebo hesla na zamknutej obrazovke. Motorola nie je prvým výrobcom, ktorý ponúka vo svojom portfóliu takéto zariadenie. Podobnú kľúčenku ponúka aj taiwanská spoločnosť HTC, no treba podotknúť, že HTC Fetch sa predáva za 30$ a dosah má iba 15 metrov. Cena zariadenia Motorola Keylink je 25$, no riešenie od Motoroly ponúka dvojnásobný dosah.

Zdroj: Motorola via Pocketnow

20.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+