MojAndroid

HTC Fetch je nové originálne príslušenstvo pre smartfóny spoločnosti HTC. Novinku využijete ako doplnok k smartfónu, ktorý tak môžete jednoducho nájsť stlačením jediného tlačidla. Aké funkcie ešte ponúka a za koľko ho kúpite? Zistíte to v našej recenzii.

Recenzia_HTC_Fetch_12

HTC Fetch má skutočne miniatúrne rozmery 29,35 x 29,35 x 9,3 mm. Vďaka tomu sa však pohodlne môže pripojiť k zväzku vašich kľúčov bez toho, aby výrazným spôsobom zasahoval do ich veľkosti alebo komfortu používania. Práve naopak, HTC Fetch by určite nemal chýbať na kľúčenke žiadneho geeka, no využijú ho aj zábudlivci a bežní nadšenci technológií. Samozrejme, na to aby ste ho mohli používať budete potrebovať smartfón spoločnosti HTC, ktorý tento doplnok podporuje.

Recenzia_HTC_Fetch_13

Konštrukcia zariadenia má štvorcový tvar a obsahuje aj notifikačnú diódu, ktorá indikuje rôzne udalosti, ako napríklad zapnutie, vypnutie zariadenia alebo stav, kedy sa Fetch dostane mimo dosah smartfónu. Okrem toho sa tu nachádza aj malý reproduktor a tlačidlo pre aktivovanie vyzváňania na smartfóne. To príde vhod, keď ho niekde odložíte a nebudete vedieť kde. V tom prípade stačí stlačiť tlačidlo, čím sa spustí hlasné vyzváňanie a vy ho budete môcť jednoducho nájsť.

Napájanie zabezpečuje plochá batéria typu CR2032, ktorá v standby režime vydrží v zariadení približne 6 mesiacov. Ak bude úroveň batérie na kritickej hranici, tak budete na to upozornení prostredníctvom notifikácie na smartfóne.

Recenzia_HTC_Fetch_14

Spojenie medzi smartfónom a HTC Fetch zabezpečuje technológia Bluetooth 4.0 s dosahom približne 15 metrov. Spárovanie je otázkou pár kliknutí. Po spojení sa na ploche OS Androidu objaví nová ikona HTC Fetch, pomocou ktorej sa dá dostať k ďalším možnostiam zariadenia. Nájdete ich aj priamo v nastaveniach Bluetooth a v položke HTC Fetch. Svoju inteligentnú kľúčenku si môžete pomenovať podľa vlastného uváženia a priamo odtiaľto je možné ju nájsť tak, že na diaľku spustíte zvukové upozornenie.

Screenshot_2013-10-23-16-25-25 Screenshot_2013-10-22-11-43-15 Screenshot_2013-10-23-16-09-21

HTC Fetch však obsahuje aj ďalšiu užitočnú funkciu, ktorá vás upozorní zvukovou notifikáciou vtedy, keď sa dostanete mimo dosah kľúčenky. Upozornenie však funguje aj opačným smerom. Navyše, pri strate spojenia vás telefón upozorní, kde sa tak stalo. Miesto je možné zobraziť v priamo v Google mapách alebo inej mapovej aplikácii. Podobne je možné nechať si zaslať polohu aj e-mailom, čo je vhodné pri strate smartfónu.

00144 00145

Poslednou vychytávkou HTC Fetch je to, že môže fungovať ako spúšť fotoaparátu. Po spustení fotoaparátu na smartfóne tak stačí stlačiť tlačidlo na HTC Fetch, následne sa vytvorí fotografia alebo sa začne nakrúcať video. Táto funkcia však funguje aj pri spárovaní s klasickým Bluetooth headsetom.

Záverečné hodnotenie

HTC predstavil  príslušenstvo, ktoré ponúka zaujímavú funkcionalitu. Pri testovaní fungovalo všetko bez akýchkoľvek problémov a HTC Fetch som si osobne veľmi zamiloval. Milovať však nebudete jeho cenu, ktorá sa má po uvedení do predaja pohybovať na úrovni 45€. Ak zoberieme do úvahy, že Bluetooth headsety sa predávajú už aj od 15 eur, čo je v podstate veľmi podobné zariadenie, tak je cena dosť vysoká. Verím však, že HTC Fetch si aj napriek cene nájdete svojich majiteľov.

24.10.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+