MojAndroid

Motorola moto g7 plus nás minulý rok zaujala hneď niekoľkokrát. V čase predstavenia bola cena tohto smartfónu 299 eur, čo z neho urobilo pravdepodobne najlepší telefón v cene do 300 eur. Tešili sme sa z pekného natiahnutého displeja, no najmä z fotoaparátu s optickou stabilizáciou obrazu.

Motorola moto g7 plus nedávno dostala nástupcu, model moto g8 plus. Aké sú výhody nového modelu a čo sa v priebehu roka zmenilo?

Väčší a ťažší

Nový model mierne narástol do hrúbky, šírky aj výšky. Hlavným dôvodom je použitie mierne väčšieho displeja a tiež podstatne silnejšej batérie (4000 vs 3000 mAh). To sa odzrkadlilo aj na hmotnosti, ktorá teraz činí 188 gramov. Teda o 12 gramov viac ako v prípade minuloročného modelu. Ku kvalite spracovania sme nemali výhrady minulý rok a nemáme ich ani teraz.

Motorola moto g7 plus
Motorola moto g7 plus

Uhlopriečka displeja mierne narástla z 6,2” na 6,3”. Rozlíšenie a technológia IPS zostali nezmenené. Stále ponúka pekné farby, výborné pozorovacie uhly a veľmi dobrú čitateľnosť na slnku. Zmenil sa tvar výrezu pre selfie fotoaparát, ktorý je teraz o niečo menší.

Motorola moto g8 plus

Vylepšený fotoaparát

Zmeny k lepšiemu sa udiali aj v oblasti fotoaparátu. Minuloročný model ponúkol dva snímače, ten tohtoročný dokonca tri. Rozlíšenie toho hlavného sa zvýšilo zo 16 na 48 MP, pribudol obľúbený ultra-širokouhlý snímač a oba modely zdieľajú rovnaký päťmegapixelový snímač hĺbky poľa. Kvalita fotografií bola výborná už minulý rok, teraz je to ešte lepšie.

Motorola moto g7 plus

Rozlíšenie selfie fotoaparátu sa zvýšilo viac ako dvojnásobne na 25 megapixelov, no zmizla možnosť nahrávať ním video v 4K rozlíšení. K dispozícii je FullHD.

Motorola moto g8 plus

Modernejší procesor s vyšším výkonom

Novinka je samozrejme aj výkonnejšia. Ponúka modernejší procesor Qualcomm Snapdragon 665 vyrobený 11 nm výrobnou technológiou. Motorola moto g7 plus je poháňaná starším Snapdragonom 636 (14 nm). V praxi sú však obe zariadenia príjemne svižné, za čo môže najmä skvelá optimalizácia systému zo strany Motoroly.

Moto g8 plus, ako aj moto g7 plus, momentálne beží na operačnom systéme Android vo verzii 9.0 Pie. Výhodou je, že výrobca neexperimentoval so žiadnou používateľskou nadstavbou, a tak je k dispozícii čistý Android, ktorý je doplnený o špeciálne funkcie ako napríklad Moto obrazovka.

Ktorý zvoliť?

Ak ste už majiteľom minuloročnej Motoroly moto g7 plus a rozmýšľate nad novším, výmena sa oplatí. Nová Motorola moto g8 plus ponúka lepší fotoaparát, silnejšiu batériu, modernejší a výkonnejší procesor. Je však o niečo ťažšia a nabíjanie je pomalšie. Cena pritom nie je výrazne vyššia.

Náš tip
Motorola one macro vs ostatné modely z rodiny Motorola one | Porovnanie

Aj Motorola moto g7 plus disponuje fotoaparátom s veľmi slušnou kvalitou fotografií, dostatočným výkonom a aj napriek výrazne menšej batérii aj dobrou výdržou. Jej cena sa momentálne pohybuje na úrovni okolo 200 – 220 eur. Nová Motorola moto g8 plus stojí 269 eur. Je len na vás, či sa vám oplatí priplatiť za novší model, ktorý ponúka viacero vylepšení alebo bude stačiť aj ten minuloročný, ktorý stále nepatrí do starého železa.

Tento článok vznikol v spolupráci s Motorola.

10.12.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+