MojAndroid

Možno sa to už zdá ako otrepaná téma, no výdrž batérie na našich smartfónoch ešte stále nie je taká, ako by sme si predstavovali. Kým budeme používať Li-Ion batérie, je veľmi pravdepodobné, že drasticky lepšiu výdrž ani nedosiahneme, a tak sa vedci na celom svete snažia nájsť alternatívne riešenie, ktoré bude dostupné a zároveň efektívnejšie, ako táto niekoľko desiatok rokov stará technológia. Nový objav sa podaril výskumníkom na Pohang University of Science and Technology v Južnej Kórei, kde prišli s novým nápadom použitia miniatúrnych palivových článkov s pevným oxidom, ktoré by sa mali postarať o oveľa lepšiu výdrž.

V praxi by sa malo jednať o týždňovú výdrž na jedno nabitie pri smartfónoch, let profesionálnych dronov trvajúci aj hodinu a rovnaká technológia by mohla byť použitá aj v batériách v elektromobiloch. Takýchto podobných objavov tu už ale niekoľko bolo a ešte stále používame v zariadeniach tú istú technológiu, a tak sme trochu skeptickí. Všetky detaily objavu si môžete prečítač v oficiálnej správe. Ak by sa ale výskumníkom podarilo skutočne dostať technológiu do reálneho sveta, znamenalo by to fantastické zmeny v našich životoch.

Zdroj: Nature via engadget

12.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+