MojAndroid

Spoločnosť Xiaomi už čoskoro predstaví novú verziu svojej nadstavby – MIUI 13, no dovtedy naďalej vylepšuje súčasnú verziu. Tentokrát vylepšila dizajn nastavení predvolených aplikácií a taktiež pridala možnosť zmeniť predvolené aplikácie na otváranie dokumentov. O novinke informoval portál Xiaomiadictos.

Novinka je zatiaľ dostupná len pre čínsku ROM

Novinka sa objavila v najnovšej beta verzii nadstavby, konkrétne vo verzii 21.6.30. Keďže ide o beta verziu čínskej ROM, do globálnej verzie sa táto funkcia dostane pravdepodobne až v MIUI 13. Okrem toho, že táto časť nastavení dostala nový dizajn, ponúka aj možnosť zmeniť predvolené aplikácie pri otváraní tabuliek, prezentácií, textových a PDF súborov.

Xiaomi Mi 11
Xiaomi Mi 11 | Foto: Redakcia


Aké zmeny prinesie MIUI 13?

Zatiaľ nie je známe, aké inovácie a zmeny nová nadstavba prinesie. Očakáva sa však, že prinesie viacero vizuálnych zmien, vrátane nových animácií a vylepšeného Always On displeja. Vylepšenia by sa mala dočkať aj notifikačná lišta, gestá či efektívnosť rýchleho nabíjania. Chýbať nesmie ani optimalizácia výkonu a výdrže batérie.

Xiaomi oficiálne nepotvrdilo, ktoré modely novú nadstavbu dostanú, no očakávame, že to budú tieto zariadenia. Okrem najnovších modelov zo sérií Mi 11 a Redmi Note 10 by aktualizáciu mali dostať aj zariadenia zo sérií Mi 10, Redmi Note 9 a možno aj niektoré modely z rady Mi 9. Na zozname nechýbajú ani smartfóny značky Poco a BlackShark.

Náš tip
Xiaomi predstavilo smart hodinky pre deti s LTE a videohovormi

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+