MojAndroid

V decembri minulého roka sme sa dočkali odhalenia grafického rozhrania MIUI 13. To sa nachádza na smartfónoch čínskeho giganta Xiaomi a jeho dcérskych značiek Redmi a POCO. Predstavenie prebehlo spolu s modelových radom Xiaomi 12. Preto očakávame, že v podobnom duchu bude predstavené aj MIUI 14, teda súčasne s vlajkovou sériou, ktorá bude pravdepodobne niesť názov Xiaomi 14. Číslo “13” by malo byť kvôli poverám preskočené. Ďalšie informácie ohľadom pripravovanej nadstavby priniesla stránka GizmoChina.

MIUI 14 príde s novým dizajnom. Bude jednoduchší

Najnovšie informácie naznačujú, že nové MIUI 14 bude v porovnaní s predchádzajúcimi iteráciami odľahčenejšie. Jin Fan, produktový riaditeľ spoločnosti Xiaomi, ktorý je zároveň hlavou MIUI Experience, pravidelne publikuje príspevky na miestnej sociálnej sieti Weibo. V nedávnom poste tvrdí, že jeho tím počas posledného roka tvrdo pracoval na vývoji nového MIUI 14. To údajne prinesie revolúciu v dizajne.

recenzia Xiaomi 12T MIUI 14
Xiaomi 12T | Zdroj: Jakub Marcin

Nadstavba je doplnená o množstvo funkcií a veľmi veľa grafických prvkov, ktoré čistý Android kompletne zakrývajú. MIUI 14 má byť však iné a sľubuje odľahčenie, ktoré by malo najmä v prípade lacnejších smartfónov zabezpečiť lepší chod operačného systému.

Xiaomi 12 MIUI 14
Xiaomi 12 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Momentálne nevieme, ako bude po grafickej stránke nové MIUI vyzerať a ani to, či bude skutočne menej náročné na hardvér telefónu. Sám Jin Fan to však akosi naznačuje. Odľahčenejšia nadstavba by teoreticky mohla zabezpečiť aj vyššiu pravidelnosť softvérových aktualizácií. Xiaomi v tomto ohľade v porovnaní s konkurenciou trochu zaostáva. Uvidíme, či bude nová verzia používateľskej nadstavby prelomovou.

Náš tip
Samsung sľubuje na budúci rok rýchlejšie aktualizácie
21.11.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+