MojAndroid

Okolo nadstavby MIUI 13, bolo doteraz veľa otáznikov a predstavená mala byť už v júni tohto roku. To sa však nestalo, každá nová verzia nadstavby sa odvolávala na 12-tku a po novej nebolo ani stopy. Tentokrát sa už veci majú inak a podľa informácií zverejnených na portáli xiaomiadictos.com sa novej nadstavby naozaj dočkáme už tohto roku.

Inšpiráciu pre MIUI 13 čiastočne tvorí čistý Android

MIUI 13 by mala byť oficiálne predstavená už o pár týždňov v novembri tohto roku. Od nadstavby sa očakáva minimalistický dizajn podobný tomu, ktorý sa nachádza v čistom systéme Android 12. Widgety však nachádzajú inšpiráciu v konkurenčnom iOS. Okrem dizajnových zmien v systéme, sa bude dbať aj na jeho plynulosť a celkový používateľský zážitok.

miui 13 dizajn
Možný vzhľad MIUI 13 I Zdroj: xiaomiadictos.com

Očakávať môžeme napríklad aj funkciu vytvárania rýchlych poznámok z domovskej obrazovky, alebo schopnosť pridávať pripomienky k dôležitým upozorneniam. Nebudú chýbať ani podrobnejšie informácie o internom úložisku, vylepšené systémové animácie a samozrejme ani nové tapety.

Pripravovaná je údajne aj funkcia rozšírenia operačnej pamäte. Tú objavil už v zdrojovom kóde nadstavby MIUI 12 leakster Kacper Skrzypek a mala by umožniť použiť istú časť interného ukladacieho priestoru ako virtuálnu operačnú pamäť. Zverejnený je už aj zoznam doposiaľ známych zariadení, ktorých majitelia môžu aktualizáciu očakávať.

Náš tip
Prvý smartfón s Androidom oslavuje 13. narodeniny. Čo ponúkal?

1.10.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+