MojAndroid

Väčšina dnešných smartfónov má dostatok RAM a už aj modely nižšej strednej triedy majú 4 GB alebo 6 GB operačnej pamäte. Niektorých používateľov však stále trápia problémy s multitaskingom a výkonom. Spoločnosť Xiaomi údajne pracuje na riešení. Najnovšie úniky odhalili, že do nadstavby MIUI sa možno pridá funkcia Virtuálna RAM, informuje portál AndroidAuthority.

Novú funkciu objavil leakster Kacper Skrzypek a neskôr zverejnil aj snímku obrazovky, ktorá ukazuje, že nadstavba MIUI bude v budúcnosti schopná vyčleniť 1 GB ukladacieho priestoru pre virtuálnu operačnú pamäť.

Xiaomi - virtuálna RAM
Foto: AndroidAuthority.com

Xiaomi nebude prvý výrobca s funkciou Virtuálna RAM. Predbehol ho Vivo

Nebolo by to prvýkrát, čo sa takáto funkcia objavila v smartfóne. Spoločnosť Vivo ju predstavila začiatkom tohto roka vo svojej sérii X60. Model Vivo X60 Pro Plus vie vyčleniť 3 GB úložného priestoru pre virtuálnu RAM, čím sa jeho celkový objem operačnej pamäte zvýši na 15 GB. Spoločnosť Vivo poznamenala, že táto funkcia umožňuje plynulejšie používanie systému, vrátane lepšieho multitaskingu.

Xiaomi Mi 11
Xiaomi Mi 11 | Foto: Redakcia


O tom, kedy a na ktoré zariadenia funkcia príde, únik nehovorí. Dúfajme však, že spoločnosť Xiaomi ju nesprístupní len pre vlajkové zariadenia, pretože práve staršie zariadenia alebo telefóny strednej triedy by potrebovali “výkon” navyše.

Náš tip
Skúsenosti z používania Xiaomi Mi 11: Vyvážená vlajková loď za dobrú cenu

30.4.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+